Najbardziej funkcjonalne adaptery USB-C dla posiadaczy MacBooków

Podłącz wszystkie stare urządzenia do nowego Macbooka.

Najbardziej funkcjonalne adaptery USB-C dla posiadaczy MacBooków

Podczas gdy Apple wycofuje się z większości starszych portów, jedynym pocieszeniem są adaptery. Nasze wybory to najlepsze i najprostsze sposoby podłączania wszystkich starych urządzeń peryferyjnych do nowego laptopa wyposażonego w USB-C.

Anker 4-Port USB-C Portable Data Hub

Anker 4-Port USB-C Portable Data Hub

Zobacz ofertę

To małe centrum jest najlepszym sposobem na podłączenie starych urządzeń USB dla przesyłania danych, ładowania i zasilania ich od Twojego laptopa. Posiada 4 porty USB 3.0, które przesyłają dane z szybkością 5 Gbps, oraz wejście Ethernet dla szybkiego połączenia z Internetem. Samo urządzenie jest wielkości batonika, więc z łatwością wszędzie się zmieści. 

Adapter Anker z USB-C do HDMI

Adapter Anker z USB-C do HDMI

Zobacz ofertę

Jeżeli zależy Ci na podłączeniu nowego MacBooka do monitora lub telewizora, polecamy ten mały adapter firmy Anker. Jest tańszy od Apple'owskiego oryginału, a spisuje się tak samo. Wspiera rozdzielczość 4K i posiada 18-miesięczną gwarancję.

Adapter Anker z USB-C do USB 3.1

Adapter Anker z USB-C do USB 3.1

Zobacz ofertę

Ten adapter to super rozwiązanie do podłączania i ładowania smartfonów czy klawiatur. Najlepsze cechy to przystępna cena, mały rozmiar i 18-miesięczna gwarancja. 

Adapter AUKEY z USB-C do USB 3.0

Adapter AUKEY z USB-C do USB 3.0

Zobacz ofertę

Jeżeli szukasz jeszcze mniejszego adaptera i nie obawiasz się, że go zgubisz, ten model będzie strzałem w dziesiątkę. Jest wytrzymały, lekki i posiada wiele opcji kolorystycznych dopasowanych do Twojego urządzenia. Nie wspominając o tym, że jest super szybki. Adapter jest 10 razy szybszy niż USB 2.0, dzięki czemu będziesz mógł szybko i łatwo przesyłać zdjęcia, filmy i muzykę.

Pomimo tego, że ten adapter może nie pasować do Twojego MacBooka, jest to wydajne i kompaktowe rozwiązanie dla Twojego komputera. Adapter firmy Dell posiada złącze HDMI do podłączania monitorów i telewizorów HD, adapter VGA dla starszych monitorów i projektorów, a także port USB 3.0 dla wszystkich innych urządzeń. Istnieje również adapter sieci Ethernet do uzyskiwania dostępu do szybkiego internetu. Gniazdo HDMI obsługuje wideo w rozdzielczości 4K, ale port VGA obsługuje tylko maksymalną rozdzielczość 1600 x 1200 pikseli, ale wychodzi na to, że dostajesz cztery adaptery w jednym, w niższej cenie niż gdybyś je kupił oddzielnie od firmy Apple.

Griffin BreakSafe

Griffin BreakSafe

Zobacz ofertę

Nowe Macbooki nie mają uwielbianego magnetycznego gniazda do ładowania, które zapobiegało sytuacjom, w którym potykasz się o przewód zasilania, a Twój komputer leci razem z Tobą. Nie przejmuj się, ten mały gadżet firmy Griffin przywróci ukochaną funkcję. Za trochę ponad 100 zł BreakSafe będzie chronił Twojego laptopa przed nieprzewidzianymi wypadkami. 60-watowy kabel zasilania jest wystarczająco wydajny w przypadku 12-calowego MacBooka lub Chromebooka Pixel. Będzie również współpracować z większym MacBookiem Pro, ale czas ładowania się wydłuży. 

Adapter Satechi Slim Aluminum Type-C Multi-Port

Adapter Satechi Slim Aluminum Type-C Multi-Port

Zobacz ofertę

Ten adapter z serii Satechi dobrze komponuje się z MacBookiem, ponieważ ma podobny kolor. Jest solidny i wykonany z aluminium, a biorąc pod uwagę niecałe 11 centymetrów długości, jest wystarczająco mały, aby wrzucić do torby, a nawet kieszeni. Jest wyposażony w dwa porty USB 3.0, port USB-C do ładowania passthrough oraz pojedynczy port HDMI do podłączenia monitora lub telewizora HDTV. Podobnie jak inne adaptery, o których wspominaliśmy, obsługuje on również wideo 4K.

Adapter Satechi Aluminum Multi-Port

Adapter Satechi Aluminum Multi-Port

Zobacz ofertę

Jeżeli potrzebujesz większej ilości portów niż ta, którą oferuje Satechi Slim, rozważ ten droższy model tej samej firmy. Parę złotych więcej zostało zainwestowane w dodatkowy port USB 3.0 (więc w sumie są 3), port C  do ładowania pass-through, port HDMI, wejście Ethernet i dwa wejścia na kartę SD i Micro SD. Wygląd pozostał bez zmian, poza tym, że urządzenie jest nieznacznie większe, a do wyboru jest kolor szary, złoty i srebrny.