Jak zacząć z elektroniką DIY? "Zrób to sam": radiostacja dla początkujących.

Zacznij od zadania audio!

Jak zacząć z elektroniką DIY? "Zrób to sam": radiostacja dla początkujących.

Co trzeba zrobić, żeby zbudować własną elektronikę? Interesujące pytanie biorąc pod uwagę, że jesteśmy nią otoczeni z każdej strony. Umiałbyś złożyć najbardziej popularne sprzęty jak smartfon lub komputer? Elektronika jest naprawdę wszędzie, od bardzo złożonego systemu metra do prostych rzeczy, jak małe światełko LED doczepione obok Twoich kluczy. Elektronika stała się częścią naszego ekosystemu, a budowanie urządzeń elektronicznych w domu nigdy nie było łatwiejsze, szczególnie biorąc pod uwagę ilość wszystkich dostępnych zestawów.

Niektóre rzeczy mogą wydawać się odrobinę straszne. Tak jak w przypadku uczenia się nowego języka lub zaproszenia kogoś na randkę. Nauka o elektronice nie jest wyjątkiem. Ze złożonymi rysunkami technicznymi, iskrzącymi się płytkami drukowanymi i robotami otwierającymi drzwi, które widzimy w telewizji i na filmach, nic dziwnego, że niektórzy się boją. Rzeczywistość nie jest jednak tak przerażająca. Z odrobiną czasu pasji każdy może stworzyć własną elektronikę. Jedną ze strategii pozbywania się strachu jest robienie niewielkich kroków. Istnieje naprawdę mnóstwo źródeł, które pomogą Ci zacząć.

Postawienie sobie na początku małego celu może naprawdę pomóc w zmotywowaniu. Mając to na uwadze, oto Twoje wyzwanie: stwórz własne doznanie dźwiękowe, wraz z głośnikami, instrumentem, nadajnikiem i odbiornikiem FM, a także kilkoma specjalnymi dodatkami

To pomoże Ci w Twoim zadaniu!

Zobacz ofertę

Kolba lutownicza jest niezbędnym elementem w procesie "zrób to sam" jeśli chodzi o elektronikę. Służy do tworzenia połączeń przewodzących prąd między komponentami elektrycznymi. Mówiąc prosto: wytwarza ciepło i topi trochę metalu. To naprawdę proste. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o kolbach lutowniczych, obejrzyj filmy Big Clive'a lub po prostu wyszukaj filmik o lutowaniu, w serwisie YouTube znajdziesz wiele przewodników.

Ważna informacja przed zakupem w Internecie: pamiętaj o rodzaju napięcia stosowanego w Twojej okolicy i kup dobrze dobrane urządzenie.

Żeby coś zlutować potrzebna jest... lut. Lut jest jak klej przewodzący, który powstaje po podgrzaniu metalu na zewnątrz ze strumieniem w środku. Razem tworzy i stop.

Po raz kolejny możesz poszukać filmiku na ten temat lub znowu skierować swoje kroki do Big Clive'a. Podany link odnosi się do spoiw bezołowiowych, ale można również znaleźć wersje z ołowiem. Plusem lekko toksycznej wersji ołowiowej jest to, że rentgen nie może jej przejrzeć.

Ten zestaw pozwoli Ci zacząć. Jest prosty, ma tylko kilka części, ale nie ma instrukcji. Szczerze mówiąc, nie potrzebujesz instrukcji. Tablica jest oznaczona tam, gdzie powinien znajdować się każdy element. Wkrótce będziesz nadawać do wszystkich lokalnych stacji radiowych, które są w odległości 30 metrów. Kup kilka sztuk baterii AA do zasilania tej wieży.

Jeżeli potrzebujesz pomocy, łap instrukcję!

Teraz możesz nadawać, ale będziesz potrzebować też czegoś, żeby odbierać. Możliwe, że masz już radio FM, ale gdzie w tym miejsce na przygodę? Jest to porównywalne do ostatniego projektu, ale z instrukcjami! Wkrótce będziesz mógł nadawać do zniewolonych odbiorców: samego siebie!


Jeśli jesteś typem, który potrzebuje trochę więcej kopa do dźwięku, ten zestaw jest stworzony dla Ciebie. Ten wzmacniacz słuchawkowy Hi-Fi zwiększy sygnał audio, aby dźwięk był odtwarzany głośniej i pełniej. Pomoże to, jeśli Twój nowy odbiornik FM będzie miał trochę za mało mocy.

To jest elektryzujące!

Zobacz ofertę

Może słuchawki nie są dla Ciebie. Dlaczego by nie wypróbować zwojnicy Tesli, która również strzela (niegroźnymi) wyładowaniami elektrostatycznymi? Możesz nawet dotknąć iskry! Kontynuując swoje dążenie do mistrzostwa wszystkich rzeczy elektrycznych możesz otoczyć się maleńką iskrzącą wieżą mocy!

Głośno i dumnie!

Zobacz ofertę

A jeśli małe błyszczące wieże nie są dla Ciebie, zobacz te głośniki. Przezroczysta obudowa dopasuje się również do wzmacniacza. Ma nawet diody LED, które świecą z dźwiękiem. Podczas budowania, porównaj schemat elektroniczny z płytką drukowaną, pomoże to zrozumieć, w jaki sposób schematy różnią się od płytki. Proste schematy to świetny sposób, aby dowiedzieć się, co dzieje się z obwodami i symbolami, które reprezentują komponenty.

Jest to fajny zestaw, który pasuje do głośników. Po zbudowaniu możesz go podłączyć do głośników, a wyświetli on audio przez diody LED. Idealne na imprezy, które możesz urządzać ze zbudowanym przez siebie zestawem.

Jeśli udało Ci się zrobić wszystkie pozycje z listy, to do tego momentu masz nadajnik, odbiornik, wzmacniacz, maleńką, świecącą wieżę, głośniki i wyświetlacz świetlny. Teraz musisz wyrazić swoją kreatywność poprzez organy elektroniczne. Na koniec możesz spasować i odtworzyć wszystkie utwory, które zainspirowały Cię podczas lutowania.

Ekstra - więcej mocy!

Zobacz ofertę

Niektóre z tych projektów muszą być zasilane czymś więcej niż kilkoma bateriami AA, więc będziesz musiał kupić przynajmniej jeden adapter AC/DC. Jeśli będziesz kontynuował swoją ścieżkę elektryczną, odkryjesz, że takie adaptery są całkiem przydatne. Istnieje wiele różnych wtyczek, które można dopasować, więc nie będziesz musiał się martwić o to, czy masz odpowiedni model. Napięcie jest również regulowane, dzięki czemu można go używać do różnych projektów.