Dla fanów "Do wszystkich chłopców, których kochałam"

Romantyczne komedie Jenny Han powróciły, a my wszyscy jesteśmy zakochani w Larze Jean i Peterze Kavinskym

Dla fanów "Do wszystkich chłopców, których kochałam"

Dzięki, Peterze Kavinsky, za to, że zrujnowałeś nam obraz wszystkich mężczyzn... Wiele kobiet, które obejrzało film Netflixa "Do wszystkich chłopców, których kochałam" mogłoby w ten sposób pomyśleć. Film został już okrzyknięty jednym z najlepszych tytułów tego roku. Dla tych, którzy jeszcze go nie widzieli: nie martwcie się, zaraz wyjaśnię Wam o co chodzi i dlaczego powinniście go obejrzeć. A tym, którzy mają go już za sobą definitywnie polecam książki autorki Jenny Han, na których bazuje historia. Istnieją jeszcze dwie części, które kontynuują historię i skrócą nam czas oczekiwań do momentu pojawienia się kolejnej części filmu - jeśli Netflix zdecyduje się ją nakręcić. Jeśli nie, to jest to kolejny powód, żeby przeczytać te książki!


Historia

Główna bohaterka Lara Jean Covey to zwykła uczennica. Mieszka z tatą i dwiema siostrami: starszą Margot i młodszą Kitty. Za każdym razem, gdy Lara Jean się zakochuje, pisze list miłosny. I jak każda 16-latka już kilka miłosnych historii ma za sobą. Żeby być precyzyjnym, do tej pory wydarzyło się to dokładnie pięć razy. Nigdy jednak nie wysyła swoich listów miłosnych, ale skrzętnie ukrywa je w małym, niebieskim pudełeczku w szafie. Do czasu, kiedy pewnego dnia po prostu zniknęły. Zostały wysłane.

Lara Jean ma problem: Josh, były chłopak jej siostry Margot, dostał jeden z listów i myśli, że dziewczyna jest w nim zakochana. Peter Kavinsky, kolejny odbiorca listu, od razu decyduje się porozmawiać z dziewczyną i powiedzieć, że nie odwzajemnia jej uczuć. Ma jednak jeden pomysł: mogliby udawać, że są parą. W ten sposób Josh zrozumiałby, że Lara już nie jest w nim zakochana. Jednocześnie mogliby sprawić, że była dziewczyna Petera, Gen, będzie zazdrosna. Może nawet rozstanie się ze swoim nowym chłopakiem, żeby wrócić do Petera? 

Więcej nie chcę Wam zdradzić, żebyście nadal mieli ochotę obejrzeć ten film. Ja sama obejrzałam go trzy razy w ciągu trzech dni i chcę się dowiedzieć jeszcze więcej na temat Lary i Petera.

Na szczęście jest to prostsze niż myślicie, ponieważ film bazuje na świetnej serii książek. Trylogię napisała amerykańska autorka Jenny Han. Pierwsza książka "Do wszystkich chłopców, których kochałam" została wydana w 2014 roku i stała się jednym z bestsellerów New York Times. Następne w serii są "P.S. I Still Love You" oraz "Always and Forever, Lara Jean".

Dzięki tym książkom oczekiwanie na kolejną część filmu stanie się łatwiejsze:P.S. I Still Love You

P.S. I Still Love You

Zobacz ofertę

Tylko proszę nie mylić z "P.S. Kocham Cię". W tej części Lara Jean i Peter są parą. Wszystko jest dobrze, dopóki na jej drodze nie zjawi się kolejny chłopak. Lara jest totalnie pogubiona... Czy można zakochać się w dwóch osobach? Urzekająca kontynuacja wydarzeń z pierwszej części.

Always and Forever, Lara Jean

Always and Forever, Lara Jean

Zobacz ofertę

W trzeciej i ostatniej części Lara Jean jest w liceum i czeka na decyzję o przyjęciu na studia, którą jej ukochany Peter już otrzymał. Po tym, jak w końcu uzyska pozytywną odpowiedź musi zdecydować: czy miłość dwojga wytrzyma dystans, czy raczej każde z nich powinno pójść swoją drogą?

A jeśli jeszcze nie czytałeś pierwszej części: Do wszystkich chłopców, których kochałam

A jeśli jeszcze nie czytałeś pierwszej części: Do wszystkich chłopców, których kochałam

Zobacz ofertę

Jeśli chcesz wrócić do początku tej historii miłosnej, z pewnością dobrze jest przeczytać książkę, która posłużyła za inspirację do filmu Netflixa. Istnieje wiele subtelnych różnic między książką a filmem, więc nie będziesz się nudzić.