Idealne garden party: zorganizuj niezapomnianą imprezę

Znajdziesz tutaj dekoracje, wyposażenie i wszystko to, czego potrzebujesz na kolejną imprezę w ogrodzie

Idealne garden party: zorganizuj niezapomnianą imprezę

To lato już jest jednym z najgorętszych od lat. To oznacza nie tylko super opaleniznę, kilogramy arbuzów i weekendowe przygody na świeżym powietrzu, ale także: wreszcie czas na garden party! Dzięki takiej imprezie łatwo zwabisz rodzinę i znajomych i w miłej atmosferze spędzicie fajny wieczór. Zazwyczaj najbardziej potrzebne rzeczy ma się już w domu, a z odrobiną dekoracji, odpowiednim motto i właściwym menu osiągniesz pełny sukces.

Jak urządzić niezapomnianą imprezę w ogrodzie?

Jak to w życiu bywa planowanie i odpowiednie przygotowania są bardzo ważne. Najlepiej mieć listę rzeczy do kupienia i zrobienia. Jeśli zasugerujesz gościom, aby każdy z nich przyniósł coś do jedzenia, będziesz miał znacznie mniej pracy. Miło również będzie jeśli poinformujesz lub zaprosisz sąsiadów, żeby nie byli zaskoczeni muzyką i głośniejszymi rozmowami.

Dzięki zabawnemu motto nie tylko łatwiej będzie Ci zdecydować się na konkretne dekoracje. Dzięki motywowi przewodniemu w stylu "ten z najśmieszniejszymi skarpetkami wygrywa" goście łatwiej się między sobą zintegrują. Powinieneś także upewnić się, że goście będą się czuli komfortowo także wieczorem, kiedy temperatura trochę opadnie i zrobi się ciemniej. Wygodne poduszki, koce i odpowiednie oświetlenie stworzą świetną atmosferę. Pamiętaj też, żeby było wystarczająco dużo miejsc do siedzenia.

Czego jeszcze potrzebujesz? Przygotowaliśmy dla Ciebie listę najważniejszych rzeczy, których nie może zabraknąć na Twoim garden party.


Dla smakoszy: grill gazowy Campingaz

Dla smakoszy: grill gazowy Campingaz

Zobacz ofertę

Grill jest niezbędny podczas przyjęcia w ogrodzie. Niektórzy murem stają za modelami węglowymi, inni stawiają na grille gazowe. My, pomimo wyższych kosztów nabycia, preferujemy grille gazowe, zwłaszcza na większe okazje.

Na przyjęcie w ogrodzie polecamy Campingaz Gasgrill 4 Series Woody LX. Ma szczególnie dużą powierzchnię do grillowania, elektroniczny zapłon, utrzymuje ciepło, jest łatwy do czyszczenia, ma cztery oddzielnie regulowane palniki rurowe i przód wykonany z atrakcyjnego i wytrzymałego drewna akacjowego.

Oświetlenie solarne

Oświetlenie solarne

Zobacz ofertę

Restauracje i bary już dawno odkryły, że przytulne oświetlenie przyciąga większą liczbę gości. Takie lampeczki z ciepłym światłem przypominają atmosferę ogniska i relaksujące wieczory. Dla wielu światełka są nie tylko odpowiednie na przyjęcie w ogrodzie, ale na każdy inny wieczór. Najbardziej praktyczne są takie, które ładują się za pomocą energii słonecznej, dzięki czemu nie musisz się martwić o ciągłą wymianę baterii.

Ten łańcuch ze światełkami firmy Plaights ma srebrny drut z 100 mikro diodami LED o ciepłej, białej barwie. Przewód jest bardzo elastyczny i można go przymocować na stałe do drzew i krzewów. Czas ładowania akumulatora wynosi od 8 do 10 godzin, a diody LED będą świecić od 6 do 8 godzin. Dzięki niskiej cenie warto kupić nawet kilka zestawów.

Keter: chłodziarka do napojów o regulowanej wysokości i stół ogrodowy

Keter: chłodziarka do napojów o regulowanej wysokości i stół ogrodowy

Zobacz ofertę

Aby Twoi goście mogli się dobrze podzielić i rozmieścić i nie musieli siedzieć w jednym miejscu, stwórzcie małe wyspy, przy których będzie można się łatwo spotkać. Funkcjonuje to świetnie z wygodnymi siedzeniami, ale także przy stołach barowych, gdzie grupy mogą się łatwiej formować.

Aby Twoi goście nie musieli ciągle wchodzić do domu w celu uzyskania nowych napojów, zachęcamy do zakupienia małej lodówki. Szczególnie podoba nam się ten kombi produkt firmy Keter: chłodziarka do napojów o regulowanej wysokości łatwo przekształci się w stół barowy, a zimą można ją łatwo przechowywać w domu.

Zestaw dekoracji

Zestaw dekoracji

Zobacz ofertę

Trochę dodatkowych dekoracji nie może zabraknąć - już nawet dlatego, że frajdę sprawia ich kupowanie. Z racji tego, że i tak większość wyrzuca dekoracje po imprezie, odradzamy kupowanie tych z droższej półki.

Dobrym nastrojem jak najbardziej promieniuje ten zestaw w tematyce hawajskiej - zawiera różne girlandy, toppery, pompony i balony.

Oszczędzaj naczynia i chroń środowisko: zestawy, które można kompostować

Oszczędzaj naczynia i chroń środowisko: zestawy, które można kompostować

Zobacz ofertę

W zależności od wielkości imprezy i liczby zaproszonych gości, wielu gospodarzy decyduje się na użycie jednorazowych plastikowych naczyń zamiast porcelany. Uważamy, że można to zrobić biorąc także pod uwagę dobro naszej planety. Stylowy, kompostowalny i biodegradowalny zestaw z liści palmowych nadaje się dla 12 osób i przypadkowo doskonale pasuje do motywu ogrodowego.

Pod koniec imprezy zbiera się wszystko i wyrzuca na kompostownik lub do bio śmieci.

Kawałek cienia: parasol Paramondo

Kawałek cienia: parasol Paramondo

Zobacz ofertę

Nawet najwięksi zwolennicy słońca będą zadowoleni z możliwości złapania chłodniejszego oddechu i z chęcią uraczą się zimnym napojem w cieniu. Tym, którzy mają własny ogród, przyda się duży parasol, tak żeby więcej osób znalazło pod nim schronienie od słońca. Jednocześnie zabezpieczysz meble ogrodowe przed wyblaknięciem lub zmniejszysz temperaturę w sąsiednim pomieszczeniu, blokując promienie słoneczne.

Na większe spotkania polecamy parasol Paramondo, który dzięki wymiarom 4 x 3 m i wysokości całkowitej 2,83 m zapewni dużo cienia. 

Na hamaku nie tylko Ty będziesz spędzać błogie godziny, ale także Twoi goście z chęcią na nim odpoczną. Jeśli nie masz dwóch mocnych drzew, aby go zamontować, nadal masz szansę: skorzystaj z wolnostojącego hamaka. Przy jego wyborze trzeba zwrócić uwagę na kilka aspektów. Hamak powinien mieć stabilną ramę (najlepiej wykonaną z drewna), a także odpowiednią powierzchnię i być łatwy do zawieszenia. Nasz zwycięzca: hamak AS Superstore, który jest bardzo dobrze oceniany przez użytkowników Amazona.