Jak znaleźć tanie bilety lotnicze

Zaplanuj swoją wakacyjną przygodę i zobacz, jak kupić tanie bilety na samolot. Za chwilę dowiesz się w jakie dni rezerwować, jakimi liniami latać i wiele więcej.

Jak znaleźć tanie bilety lotnicze

Powszechnie wiadomo, że ceny lotów mogą się bardzo od siebie różnić. Jeżeli jednak trochę poszukasz, łatwo zdobędziesz dobre oferty i zaoszczędzisz pieniądze. Nasz przewodnik wyjaśni, w jaki sposób kupisz tanie bilety na samolot na następne wakacje.

Rezerwuj w poniedziałek

Samolot przy zachodzie słońca

Dzień tygodnia, w którym zarezerwujesz bilet może mieć duży wpływ na jego cenę. Ostatni raport firmy Skyscanner wykazał, że bilety są tańsze w poniedziałek, a droższe w sobotę.

Modele cenowe linii lotniczych często się zmieniają, więc trudno jest dokładnie wyjaśnić, w jaki sposób prognozowane są przyszłe struktury cen. Jednak te same badania, przeprowadzone w ciągu trzech lat, pokazują, że rezerwacja w sobotę może podnieść cenę nawet o 5%!

Podróżuj w piątek

Wcześniej eksperci zalecali podróżowanie w środku tygodnia, powiedzmy we wtorek lub środę, ponieważ w te dni ceny lotów były najtańsze. Ostatnie badania wykazały jednak, że to piątek był najtańszym dniem wylotu z Wielkiej Brytanii (można było zaoszczędzić nawet 18%), a najdroższym dniem była niedziela.

Sprawdź inne lotniska

Zdjęcie Londynu

Niektóre miasta mają kilka lotnisk. Na przykład Londym ma ich aż 5: Heathrow, Stansted, Gatwick, Luton i Londyn City. Niektóre z nich, jak Edynburg, położone są w niedalekiej odległości pociągiem od innych większych miast, jak Glasgow. Jeżeli szukasz biletów, sprawdź również pobliskie lotniska (zarówno w miejscu wylotu i jak przylotu), ponieważ elastyczność może pomóc w obniżeniu ceny. 

Sprawdź jak długo będzie trwać i ile kosztować podróż do innego lotniska. Niektóre z nich oferują autobusy do dużych miast, więc jeżeli planujesz zatrzymać się centralnie, będzie to tańsza opcja niż taksówka. 

Bądź elastyczny w wyborze linii lotniczych

Jeżeli przedostanie się z A do B w najniższej możliwej cenie jest Twoim głównym celem, sprawdź tanie linie lotnicze jak Wizzair lub Ryanair. Podstawowy (i najtańszy) bilet najczęściej zawiera tylko możliwość zabrania ze sobą bagażu podręcznego i nie oferuje jedzenia ani rozrywki na pokładzie. Sprawdź przed odlotem czego dokładnie możesz się spodziewać.

Przemyśl lot pośredni

Zdjęcie tablicy odlotów na lotnisku

Powiedzmy, że chcesz polecieć z Warszawy do Kalifornii a większość linii lotniczych wykonuje tą trasę z przesiadką w Nowym Jorku. Może okazać się, że taniej będzie zarezerwować bilet do Nowego Jorku i później oddzielny z NY do Kalifornii. Upewnij się tylko, że będziesz mieć wystarczająco dużo czasu na przesiadkę, nawet w przypadku opóźnienia.