Poznaj teraz najlepsze arcydzieła z kategorii filmów animowanych!

Te filmy animowane zachwycają przy każdym oglądaniu dokładnie tak, jak za pierwszym razem

Poznaj teraz najlepsze arcydzieła z kategorii filmów animowanych!

Te filmy animowane zaczarują całą rodzinę! Od "Gdzie jest Nemo?" do "Avatar" złożyliśmy tutaj kolekcję najbardziej porywających filmów, które są takie fajne, że będziemy chcieli je obejrzeć jeszcze kilka razy.

Polecany dla dzieci i młodzieży od 12 lat, film Avatar to o wiele więcej niż zwykła rozrywka na ekranie. Fabuła niesie w sobie głębokie przesłanie dla swojej publiczności i w ten sposób przypomina o ciężkim losie krajowców podczas gwałtownej inwazji przez inną "nowocześniejszą" cywilizację.

Fabuła filmu odbywa się w 2154 roku. Plemienie Na'vi, które żyje w pełnej harmonii z przyrodą swojej planety “Pandora” jest zagrożone wyniszczeniem...przez ziemian, którzy dzięki rozwiniętej technice swoich statków kosmicznych oraz systemu uzbrojenia kolonizują całe planety w poszukiwaniu surowców.

Przed napaścią na plemienie ziemianie posyłają żołnierza imieniem Jake Sully w postaci tubylca jako szpiega do wioski Na'vi. Wbrew planom Jake Sully pokochuje nie tylko spirytualną kulturę tubylców, ale także córkę wodza lokalnego klanu. Czy wspólnie mogą wstrzymać totalne wyniszczenie swojego środowiska przez ziemian?

Ten uroczy film opowiada historię 700-letniego robota Wall-E, który czaruję swoją publiczność niesamowicie milutką osobliwością. Prawdopodobnie jest jedyną istotą pozostałą na zaśmieconej ziemi. Z powodu zatrucia ziemi przez modną cywilizację, ludność już dawno ewakuowano na luksusowy statek kosmiczny, który krąży po kosmosie. Robot Wall-E sprząta śmieci i sam siebie reperuje częściami zamiennymi. Pewnego dnia Wall-E niespodziewanie spotyka drugiego robota o imieniu EVE. Maszyna ekspedycyjna EVE została wysłana przez ludzkość z kosmosu w celu zbadania aktualnego stanu ziemi. Wall-E zakochuje się w EVE i rusza z nią na podróż w kosmos do statku kosmicznego, w którym byli mieszkańcy ziemi urządzili sobie obfite życie.

Alicja w krainie czarów

Alicja w krainie czarów

Zobacz ofertę

Ten klasyk filmów animowanych powstał w 1951 roku, lecz nadal może się pochwalić wieczną popularnością. Od wielu lat mnóstwo książek, audiobooków, kawałków muzycznych i artystycznych nieustannie opowiada przygodę Alicji i czerpie swoje inspirację nie tylko z oryginalnej książki autora Lewis Carroll, ale też przede wszystkim z filmowej adaptacji Disneya. Wybierz się z Alicją do krainy czarów i potowarzysz jej w przygodach z Szalonym Kapelusznikiem, panem Gąsienicą, Kotem z Cheshire i oczywiście Białym Królikiem.

Fabuła tego animowanego majstersztyku opowiada o staruszku Carlu, który do swojego domu mocuje setki balonów z helem i wzbija się z nim w powietrze. Niespodziewanie znajduje w swoim domu po starcie pasażera na gapę - chłopca Russella. Młody i stary razem ruszają w przygodę do południowoamerykańskiej dżungli, w której czeka na nich misja naukowa.


Miasteczko Halloween

Miasteczko Halloween

Zobacz ofertę

Film typu animacji poklatkowej zdobył serca milionów fanów. W swoim niepowtarzalnym stylu twórca filmowy Tim Burton skomponował idealną kreację pomiędzy scenerią horroru i pięknej, zabawnej bajki. Sympatyczny główny charakter Jack Skellington jest władcą Miasteczka Halloween, które jest pełne potworów. Jednak Jack Skellington strasznie się nudzi rutyną całorocznego horroru i rusza przed siebie, żeby odkryć coś nowego. Po długiej wędrówce trafia do nieznanego miejsca w lesie. Jest to Miasteczko Gwiazdkowe. Czy Jack znajdzie inspirację w nowo odkrytym świecie?

Fabuła tego filmu z 1995 roku kręci się wokół zabawek chłopca o imieniu Andy, który nie wie, że jego pokój dziecięcy podczas jego nieobecności ożywa. Zabawki jak na przykład dinozaur “Rex”, pies “Cienki”, “Pan Bulwa” i wiele innych żyją we własnym małym świecie. Jednak ulubioną zabawką Andy’ego to lalka cowboy o imieniu Chudy. Pewnego dnia w pokoju dziecięcym pojawia się nowa zabawka - astronauta Buzz Astral, który zagraża pozycji Chudego jako ulubieńca swojego właściciela. Urażony Chudy najpierw próbuje pozbyć się kontrahenta. Jednak los i przypadek niespodziewanie zaprzyjaźnia zabawki.

Daj się zaczarować Krainą Lodu, jednym z najnowszych hitów w świecie filmów animowanych. Księżniczki Elsa i Anna są bardzo zżyte ze sobą. Jednak Elsa posiada tajemniczą moc tworzenia lodu i śniegu. Od wypadku, w którym Elsa niechcący trafia siostrę zaklęciem, rodzice rozdzielają córki w trosce o brak kontroli Elsy nad mocą. Księżniczki dorastają kilka lat później i przygoda o przyjaźń między siostrami rozpoczyna się od nowa.


Gdzie jest Nemo?

Gdzie jest Nemo?

Zobacz ofertę

Jesteśmy przekonani, że jest to jeden z najlepszych filmów animowanych wszechczasów. Fabuła odbywa się pięknej scenerii podwodnej. Rybka Nemo gubi się w szerokim oceanie. Jego troskliwy ojciec o imieniu Marlin od razu rusza na poszukiwanie - i nic go nie powstrzyma, póki nie uściśnie ukochanego synka w swoich płetwach. Film jest piękny, nadzwyczajnie poruszający, ale jednocześnie też śmieszny i bardzo ciekawy.

Merida Waleczna

Merida Waleczna

Zobacz ofertę

Merida, główna bohaterka, to dzielna córka szkockiego króla i królowej. Jej matka zaplanowała dla niej całą przyszłość, w tym zamążpójście, którego Merida nie chce. Ucieka więc z domu i rozpoczyna swoją podróż. Na swojej drodze spotyka wiedźmę, która za odpowiednią opłatą obiecuje jej pomóc.

Vaiana: Skarb oceanu

Vaiana: Skarb oceanu

Zobacz ofertę

Vaiana to komputerowo animowana bajka, która opowiada o przygodach nastolatki, która, chcąc dokończyć dzieła swych przodków, wyrusza w niebezpieczną misję po oceaniem próbując odnaleźć legendarną wyspę. Obejrzyj film, a przekonasz się, jak Vaiana poznała potężnego niegdyś półboga Maui i jakie przygody czekają na nich podczas żeglugi przez wielki ocean...