Najlepsze gry na PS4, Xbox One i PC, które ukazały się w 2018 roku

Tych gier na pewno nie powinno zabraknąć w Twojej kolekcji. Nieważne, czy lubisz przygody, akcję, strzelanki, wyścigi czy RPG: tutaj znajdziesz coś dla siebie!

Najlepsze gry na PS4, Xbox One i PC, które ukazały się w 2018 roku

Rok 2018 już oferuje wiele wspaniałych gier na PS4, Xbox One i PC - a jesteśmy dopiero w połowie. Oprócz najnowszych wersji uznanych klasyków, takich jak "Far Cry", "God of War" i "Monster Hunter", pojawiają się również nowe tytuły, takie jak "Detroit Become Human" autorstwa Quantic Dreams i niezwykle mroźna gra strategiczna o przetrwaniu "Frostpunk" z 11 Bit Studios.

Oto najwyżej oceniane gry na konsole i PC, które pojawiły się do tej pory w 2018 roku.

Teraz jesteś przygotowany także na te mniej słoneczne dni!

Detroit Become Human

Detroit Become Human

Zobacz ofertę

Przygodowa gra akcji “Detroit become human firmy Quantic Dreams jest dostępna wyłącznie na Playstation 4. Twórcy "Heavy Rain" i "Fahrenheit" ponownie koncentrują się na swobodnym podejmowaniu decyzji przez graczy, którzy mogą znacznie zmienić bieg wydarzeń dzięki opcjom wielokrotnego wyboru. Fenomenalna implementacja graficzna sprawia, że gra przypomina bardziej interaktywny film. Dzieje się tak prawdopodobnie dzięki najnowszej technologii przechwytywania ruchu, która rejestruje każdy mały ruch prawdziwych aktorów i przenosi je do gry. Pod względem treści emocjonalny dramat science-fiction zajmuje się fikcyjnym społeczeństwem w roku 2038, w skład którego wchodzą ludzie i humanoidalne roboty - tak zwane androidy. Wrażliwe tematy, takie jak segregacja rasowa, przemoc w rodzinie i wykorzystywanie dzieci, odgrywają ważną rolę, dlatego gra jest dostępna w Polsce od 18 roku życia.

Nowo wydany "God Of War" jest ósmą odsłoną serii, wydaną wyłącznie na Playstation 4. Pod względem treści gra jest powiązana z God Of War 3 z 2010 roku. Po konfrontacji z Zeusem i zniszczeniem Olimpu, Kratos jest mentorem dla swojego syna Atreusa, ale nie może prowadzić spokojnego życia, ponieważ nordyccy bogowie dowiedzieli się o zniszczeniu Olimpu. Przygoda z akcją imponuje zapierającą dech w piersiach grafiką, świetną historią inspirowaną mitologią nordycką i bezlitosną walką dzięki wybitnemu systemowi. Każdy, kto zna i kocha serię God Of War, nie zawiedzie się w najnowszej odsłonie!

Piąta część serii Far Cry opowiada o fanatycznej religijnie sekcie apokaliptycznej i jest - podobnie jak jej poprzednicy - pełną akcji otwartą, światową strzelanką USK 18. Od końca marca gra jest przeznaczona na konsolę Playstation 4, Xbox One i PC. Istnieje pięć regionów do odkrycia i uwolnienia spod kontroli sekty "Bramy Edenu". Gracze muszą wykonać różne misje i zbierać punkty. Po zebraniu wystarczającej ilości mogą walczyć z bossami końcowymi i stopniowo odzyskiwać regiony. Kampania może odbywać się w trybie jednego gracza lub grając w trybie co-op. W trakcie gry możesz zdobywać nowych przyjaciół i prosić towarzyszy o pomoc w misjach. 

Ulepszona gra wyścigowa Ubisoft "The Crew 2" oferuje entuzjastom wyścigów nowe doświadczenia w fenomenalnym krajobrazie! Czy to na lądzie, w powietrzu czy w wodzie, możesz swobodnie poruszać się po ogromnej mapie i spędzić wiele godzin zwiedzając świat. W czterech różnych światach o różnych motywach możesz ścigać się zarówno w wyścigach drogowych, wyścigach pro-racing, wyścigach terenowych, jak i freestyle. Możesz grać w trybie jednego gracza lub w trybie wieloosobowym z przyjaciółmi lub wyścigami AI i brać udział w konkurencyjnych lub wspólnych rajdach samochodowych. Gra została wydana pod koniec czerwca na Playstation 4, Xbox One i PC.

"A Way Out" to wyjątkowa gra przygodowa, którą można zagrać tylko w trybie co-op.

Do zagrania tej gry lokalnie lub na podzielonym ekranie można użyć tylko istniejących kontaktóe z listy znajomych. Tytuł jest dostępny zarówno na Playstation 4, jak i na Xbox One oraz na PC. Przygoda skupia się na dwóch więźniach, którzy na pierwszy rzut oka mogą nie być bardziej różni, ale tak naprawdę przyjaźnią się i planują wspólną ucieczkę. Trzeba nawzajem sobie pomagać i razem rozwiązywać zadania. Zadania są zróżnicowane - od rozwiązywania zagadek po sekwencje walki i ucieczki.

Monster Hunter: World

Monster Hunter: World

Zobacz ofertę

Otwarta gra RPG "Monster Hunter: World" została wydana w styczniu tego roku na Playstation 4 i Xbox One. W ciągu roku planowane jest wydanie wersji na PC. To najnowsza odsłona uznanej serii gier RPG, w których wcielamy się w łowców potworów by zapolować na okrutne stworzenia w zapierających dech bitwach. W przeciwieństwie do innych gier fabularnych, wszystko zależy od tego, jakie bronie i sprzęt stworzysz dla swojej postaci. Po raz pierwszy w historii wprowadzony system rozgrywki wieloosobowej umożliwił zjednoczenie społeczności graczy poza granicami kraju i pozwolił im rozpocząć przygodę w zespole złożonym z maksymalnie trzech innych myśliwych.

"Frostpunk" to rozbudowana gra strategiczna od twórców "This War Of Mine", która dotyczy przetrwania na mrozie. Gra została wydana pod koniec kwietnia wyłącznie na PC. W alternatywnym czasie, w 1886 r. doszło do ciężkich burz śnieżnych i lodowatych temperatur, które zabiły miliony ludzi. Teraz musisz zbudować miasto dla grupy ocalałych i zapewnić im przetrwanie. Będziesz musiał podejmować dalekosiężne decyzje o charakterze moralnym, stawiać czoło konsekwencjom, odkrywać nowe technologie i reagować na dynamiczne potrzeby swoich ludzi. "Frostpunk" przekonuje przede wszystkim swoim mroźnym charakterem oraz pozornie steampunkową atmosferą gry.

Pillars of eternity 2: Deadfire

Pillars of eternity 2: Deadfire

Zobacz ofertę

Gra "Pillars Of Eternity 2: Deadfire" została sfinansowany przez crowdfunding platformy Fig przy pomocy fanów poprzednika i studia Obsidian Entertainment. Po zaledwie jednym dniu osiągnęli ustalony cel w wysokości 1,1 miliona USD. Fantasy RPG pojawiło się w maju na Playstation 4, Xbox One i PC. Opowieść rozgrywa się w świecie Eora z pierwszej części, a Ty przejmiesz dowodzenie nad własnym okrętem podczas niebezpiecznej wyprawy po Archipelagu Martwego Ognia. Rozgrywka składa się ze zwykłego interfejsu "wskaż i kliknij" i pozwala kontrolować gracza za pomocą map izometrycznych.