7 najlepszych gier na zimowe wieczory

Te gry to świetna wymówka po to, żeby cały dzień zostać w domu i grać!

7 najlepszych gier na zimowe wieczory

Zima to raj dla fanów narciarstwa, snowboardu i innych sportów uprawianych w białej scenerii. Ale nie tylko - fani gier również cieszą się na tę porę roku. Bo w końcu jak często można się zastanawiać w lipcu i sierpniu czy wypada zasłonić okna przy 28 stopniach i cały dzień przesiedzieć na kanapie grając? Zima to wspaniała okazja! Po świętach można odrobinę wrzucić na luz, akurat pojawiają się wyprzedaże różnych tytułów, które po tym, jak zadomowią się na Twojej półce, nie pozwolą na to, abyś wyszedł z ciepłego domu. Nie chcesz zaniedbać rodziny i przyjaciół podczas długo wyczekiwanego zimowego urlopu? Nie martw się, w naszym zestawieniu znajdziesz również gry, które zapewnią Wam wspólną rozrywkę na kolejne dni.

The Legend of Zelda - Breath of the Wild (Nintendo Switch)

The Legend of Zelda - Breath of the Wild (Nintendo Switch)

Zobacz ofertę

Klasyk Nintendo powraca! Przeżyj nowe przygody Zeldy na Wii U lub Nintendo Switch. Oprócz tego, co już dobrze znamy, czyli zagadek i lochów czeka na nas gigantyczny otwarty świat gry! Ponad 100 godzin do przegrania - to tytuł dla prawdziwych poszukiwaczy przygód!

Jeżeli wprawdzie lubisz sporty zimowe, ale nie masz ochoty na wyjście z domu lub mieszasz w mieście, w którym trudno o śnieg, Steep będzie dla Ciebie idealny! Odkryj wielki świat pędząc na nartach lub snowboardzie albo uprawiając wingsuit. Nawet komputerowa panorama Alp dosłownie zachwyca. Mimo, że gra ukazała się rok temu, można ją kupić w naprawdę okazyjnej cenie, więc Twój portfel na tym nie ucierpi. Gra dostępna jest także na PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch. 

Battlefield 1 (PC)

Battlefield 1 (PC)

Zobacz ofertę

Szara zima, śnieg, mróz, białe święta - tego na pewno nie znajdziecie w Battlefield. W interaktywnych mapach doświadczysz pełnej swobody, szczególnie w trybie multiplayer. Battlefield 1 łączy stare atuty z imponującym wyglądem i nowymi trybami gry - i tym samym wyznacza nowe standardy w sektorze strzelanek pierwszoosobowych. Gra jest dostępna również na PlayStation 4 i Xbox One.

Tej propozycji w naszym zestawieniu na pewno się spodziewaliście, prawda? Kiedy zimą na prawdziwych boiskach niezbyt dużo się dzieje, przenieś cały stadion do swojego salonu! Z ponad 700 licencjonowanymi teamami możesz zagrać w 50 licencjonowanych konkursach, które zapewnią Ci najlepsze i najbardziej realistyczne wrażenia na murawie. Nie wspominając o trybach gry, takich jak kontynuacja "The Journey" i hicie internetowym "Ultimate-Team" - więc jest też mnóstwo różnorodności. Dostępne również na PC, Nintendo Switch, Xbox One, PlayStation 3 i Xbox 360.

Wiedźmin 3: Dziki Tron (Game of the Year Edition, PS4)

Wiedźmin 3: Dziki Tron (Game of the Year Edition, PS4)

Zobacz ofertę

Saga Geralta wkracza na nowy tor w niespotykanej dotąd urodzie. Polscy twórcy "CD Project Red" stworzyli żywą i zróżnicowaną grę na otwartym świecie, który na pewno Cię urzeknie. Nigdy wcześniej questy (nawet te poboczne) nie były tak rozbudowane i ekscytujące jak w tej fantastycznej grze fabularnej Wiedźmin III - Dziki Tron. Wraz z Game of the Year Edition otrzymujesz dwa rozszerzenia "Blood and Wine" oraz "Hearts of Stone", dzięki którym będziesz mieć jeszcze więcej zabawy. Dostępne również na Xbox One i PC.

Mario Party 10 (Wii U)

Mario Party 10 (Wii U)

Zobacz ofertę

Mario Party to największy klasyk wśród gier towarzyskich. Idealnie sprawdzi się na posiadówce ze znajomymi lub imprezie - odkryjcie śmieszne i różnorodne gry z Mario, Peach, Donkey Kong i resztą. Na pewno nie będziecie się nudzić, a wręcz przeciwnie, uważajcie żeby się nie uzależnić :)

Civilization 6 (PC)

Civilization 6 (PC)

Zobacz ofertę

Cywilizacja może być wizytówką gier strategicznych. Po raz pierwszy wydana w 1991 roku, Firaxis Games tchnie nowe życie w szóstą serię. Prowadź wybraną cywilizację przez kilka tysiącleci, kontrolując takie obszary jak planowanie urbanistyczne, biznes, wojsko i badania.