Dzięki tym kierownicom do konsoli i komputera wyścigówki staną się jeszcze bardziej realistyczne

Poczuj prędkość!

Dzięki tym kierownicom do konsoli i komputera wyścigówki staną się jeszcze bardziej realistyczne

Dla tych, którzy jazdę zwykłym samochodem uważają za nudną pozostaje jeszcze ucieczka w wirtualny świat. To tam można usiąść za kierownicą bolidu formuły 1 lub luksusowego samochodu sportowego i wypróbować ich wszystkie możliwości. Chciałbyś nie tylko pograć w te gry, ale poczuć się jak w fotelu kierowcy? W takim razie nie możesz przejść obojętnie obok kierownic które sprawią, że Twoje przeżycia staną się bardziej autentyczne niż w przypadku posługiwania się padem. 

Wiele takich urządzeń do Playstation, Xboxa i komputera angażuje do pracy również stopy, które w przypadku innych gier (poza tymi, w których trzeba tańczyć) nie mają zbyt dużo ruchu. Chodzi tutaj o pedały, które autentycznie odzwierciedlają auta, ponieważ mają prawdziwy gaz, sprzęgło i hamulec. Zaufaj nam, z takim wyposażeniem poczujesz adrenalinę prawdziwego wyścigu! Osoby, które mają trochę większy budżet mogą zainwestować w bardziej profesjonalny sprzęt, który symuluje prawdziwe odczucia, jak na przykład wibracje kierownicy, kiedy samochód wjedzie na drogę szutrową lub wybicie kierownicy w momencie stłuczki.

Nasza lista zawiera różne warianty cenowe, ale każde z tych urządzeń wykona to jedno ważne zadanie: dzięki nim poczujesz się jak kierowca rajdowy. Ale tylko w grze, na prawdziwych drogach oczywiście apelujemy o rozwagę!

Kierownica Logitech G920 Driving Force

Kierownica Logitech G920 Driving Force

Zobacz ofertę

Bestseller w serwisie Amazon, Logitech G920 to jedna z najlepszych obecnie kierownic na rynku. Działa z Xbox One i PC, posiada mechanizm siłowego sprzężenia zwrotnego z napędem dwusilnikowym i jest wykończona w wysokiej jakości materiałach, takich jak stal nierdzewna i ręcznie szyta skóra. Za niecałe 200 zł więcej użytkownicy otrzymają również wysokiej jakości shifter Logitech z tym samym wykończeniem.

Kierownica Logitech G29 Driving Force

Kierownica Logitech G29 Driving Force

Zobacz ofertę

Jest to inny wariant G920, który współpracuje z PlayStation 3 i 4. Posiada tą samą konstrukcję i wykończenie, ale różni się rozmieszczeniem przycisków. Tak jak jego bliźniak, jest kompatybilny z PC i za trochę więcej monet możesz dokupić shifter. 

Kierownica Thrustmaster T300RS PS4/PS3 Force Feedback

Kierownica Thrustmaster T300RS PS4/PS3 Force Feedback

Zobacz ofertę

Kierownica Thundermaster przeznaczona jest tylko do współpracy z konsolami Sony PlayStation. Urządzenie posiada manetki zmiany biegów, sprzężenie wibracyjne i programowalne przyciski. Możesz go przymocować do biurka i dopasować metalowe pedały. Jeśli chcesz zaszaleć Thrustmaster wykonuje także wariant kierownicy Ferrari, który kosztuje około 1750 zł.

Kierownica Nintendo Joy-Con (zestaw 2)

Kierownica Nintendo Joy-Con (zestaw 2)

Zobacz ofertę

Oczywiście te kierownice nie są tak zaawansowane jak inne z naszego zestawienia, ale granie w Mario Kart 8 Deluxe będzie czymś zupełnie innym, przede wszystkim jeśli używasz kontrolerów ruchu. Twój JoyCon idealnie wpasuje się w kierownicę i dodatkowo masz duże przyciski z tyłu, dzięki czemu będzie łatwiej wciskać SL i SR. 

Thrustmaster VG Ferrari 458 Spider

Thrustmaster VG Ferrari 458 Spider

Zobacz ofertę

Jeżeli dopiero zaczynasz przygodę z tego typu graniem i nie masz dużego budżetu, ta kierownica da Ci najlepsze odwzorowanie Ferrari, które możesz dostać za tą kwotę. Oficjalnie certyfikowany przez kultowego producenta supersamochodów produkt ma ten sam wygląd i układ przycisków, co rzeczywiste kierownice Ferrari 458 Spider. Ma regulowane  pedały oraz konfigurowalną czułość, a współpracuje z Xbox One.

Kierownica HORI Apex

Kierownica HORI Apex

Zobacz ofertę

Kierownica w przystępnej cenie HORI Apex jest kompatybilna z PC oraz konsolami PlayStation. Posiada autentycznej wielkości pedały oraz stabilny system mocowania. Programowalne przyciski, 270 stopniowy współczynnik skrętu i regulowane opcje czułości są również jednymi z kluczowych funkcji.

Kierownica Thrustmaster T150 RS

Kierownica Thrustmaster T150 RS

Zobacz ofertę

Thrustmaster T150 RS to dobrze oceniana kierownica, która współpracuje z konsolami Sony PlayStation oraz PC. Wyposażona jest we własny zestaw pedałów i jest niezwykle precyzyjna. Ten gadżet ma także 13 przycisków akcji, D-pad i dwa całkowicie metalowe sekwencyjne zmienne shiftery.

Kierownica Thrustmaster TX

Kierownica Thrustmaster TX

Zobacz ofertę

Thrustmaster TX jest wykończony ręcznie szytą skórą i współpracuje z Xbox One lub komputerami Windows. Został zaprojektowany z myślą o poważnych graczach -  ta kierownica ma doskonałe recenzje i solidną konstrukcję. Kierownicę można wymieniać, więc użytkownicy mogą wybrać coś z obszernej oferty producenta.