Jeżeli chcesz kupić akumulatorową kosiarkę do trawy, przypomnijmy sobie na początku, dlaczego jest to dobry pomysł:

Wyobraź sobie, że słońce delikatnie świeci na Twoją twarz, ptaszki ćwierkają, wychodzisz ze swojego domu i po prostu chcesz się cieszyć cudownym porankiem w ogrodzie. Wciągasz świeże, ciepłe powietrze do płuc i nagle coś zatrzymuje Twój oddech! Ogłuszający hałas niszczy idealny początek dnia, coś ryczy z sąsiedniej działkiem. Z przerażeniem zdajesz sobie sprawę: Twój sąsiad uruchomił swoją kosiarkę spalinową i zabiera się za koszenie. Koniec z przyjemnym porankiem.

Jasne, Ty też chcesz przyciąć trawnik na pożądaną długość. I możesz zrobić to lepiej. Twoja nowa kosiarka akumulatorowa jest dobra nie tylko dla trawy, ale także dla uszu i nerwów Twoich sąsiadów.


Zalety i wady kosiarek akumulatorowych

Przede wszystkim bezprzewodowe i elektryczne kosiarki są generalnie cichsze niż silniki benzynowe, które zapachem spalin szybko maskują zapach świeżo skoszonej trawy. Pamiętaj też, że kosiarki elektryczne, a zwłaszcza akumulatorowe są o wiele lżejsze od modeli zasilanych paliwem i dzięki temu lepiej manewruje się nimi na nierównych odcinkach trawnika. Dlaczego akumulatorowa kosiarka ma przewagę nad konwencjonalną kosiarką elektryczną? To oczywiste: można ją obsługiwać całkowicie bezprzewodowo. Zwłaszcza w krętej części działki ogrodowej kabel pod napięciem może szybko stać się denerwujący, a ponadto istnieje ryzyko uszkodzenia go ostrzami. Zyskujesz także czas, ponieważ nie musisz ciągle rozkładać i przekładać kabli, a także nie musisz już uzupełniać kosiarki drogą benzyną. Po prostu podłącz ją do zasilania po każdym użyciu i będzie gotowa do ponownego użycia. Jedyną wadą jest bateria: kosiarki tego typu nie nadają się do pól golfowych lub stadionów piłkarskich, ale wzorowo poradzą sobie w prywatnym ogródku.


Bosch DIY Rotak 32

Bosch DIY Rotak 32

Zobacz ofertę

Bezprzewodową kosiarkę akumulatorową Bosch DIY Rotak trzeba samemu zmontować, ale za to jest tania. Ma akumulator 36 woltów i 36 watów, 31-litrowy kosz na trawę i szerokość koszenia 32 cm. Wbudowany czip Syneon zapewnia optymalną wytrzymałość i moc. Wysokość koszenia można łatwo regulować w zakresie od 30 do 60 mm. Zadbano także o dźwięk: dzięki 74 dB jest to jedna z cichych, bezprzewodowych kosiarek do trawy.

Cena: 1.222,72 zł

WOLF-Garten 72V LI-ION POWER 34

WOLF-Garten 72V LI-ION POWER 34

Zobacz ofertę

Bezprzewodowa kosiarka elektryczna firmy WOLF-Garten oferuje szerokość cięcia wynoszącą 34 cm, 6-krotnie regulowaną wysokość koszenia oraz funkcję mulczowania. Jej potężna bateria litowo-jonowa o napięciu 72V wystarcza na ok. 300m³ powierzchni koszenia i może być przedłużona przez różne wymienne systemy akumulatorów. Kosz ma pojemność 30 litrów i wbudowany wskaźnik. Kierownica ma miękki uchwyt i jest ergonomicznie regulowana, co zapewnia dodatkowy komfort podczas koszenia.

Cena: 1599 zł

Bosch GRA 48 Professional

Bosch GRA 48 Professional

Zobacz ofertę

Rolls-Royce wśród kosiarek bezprzewodowych: Bosch GRA 48 Professional ma niesamowicie potężny akumulator 72 V o mocy 432 Watt. Szacowana żywotność baterii wynosi do 60 minut, ma szerokość koszenia 48 cm i ogromną pojemność 69 litrów. Wysokość koszenia można łatwo regulować w zakresie od 20 do 70 mm. Jakby tego było mało, ma również wbudowane informacje o hałasie i wibracjach.

Cena: 7495 zł

Dzięki 13-stopniowej regulacji wysokości koszenia możesz dostosować długość trawy od 20 do 75 mm. Akumulator o pojemności 2 x 18 V zapewnia wystarczającą moc do pielęgnacji trawnika o powierzchni od 475 do 950 m², w zależności od sposobu działania (pomimo niższej mocy niż porównywalne urządzenia). Ponadto ten model firmy Makita jest przyjazny dla środowiska i Twojego portfela, ponieważ zużywa mniej energii. Możesz także zaoszczędzić miejsce, ponieważ kosiarkę można złożyć. Jedynen minus: baterię i ładowarkę trzeba kupić osobno, ale kosiarka przekonuje swoją niską ceną.

Cena: 932,44 zł

Einhell Akku GE-CM

Einhell Akku GE-CM

Zobacz ofertę

Kosiarka akumulatorowa Einhell GE-CM posiada nie tylko futurystyczny design, ale oferuje także technologię Power-X-Change i pionierską innowację: baterie działają w każdym innym urządzeniu Power-X-Change. Oszczędza to przestrzeń i chroni środowisko. Ponadto Einhell osiąga szerokość cięcia 36 cm, dzięki czemu zapewnia szybką i przede wszystkim czystą pielęgnację trawnika. Kosz na trawę mieści około 40 litrów, a a 6-stopniowa centralna regulacja daje wybór między 25 a 75 mm. Nie zajmujący dużo miejsca schowek i indywidualne dopasowanie do wzrostu zapewnia 3-kierunkowa regulowana szyna prowadząca. Dzięki niej będziesz pracować bez bólu pleców. Duże koła sprawiają, że trawnik będzie traktowany delikatnie. W pakiecie są dwie uniwersalne baterie systemowe Power-X-Change do wielu narzędzi elektrycznych i ogrodowych.

Cena: 1.066,73 zł

Kosiarka akumulatorowa Gardena ACCU Powermax Li-40/32

Kosiarka akumulatorowa Gardena ACCU Powermax Li-40/32

Zobacz ofertę

Ta niewielka kosiarka jest optymalnym pomocnikiem do małych i średnich ogrodów o powierzchni do 280 m², a potężny silnik PowerPlus pomaga w wydłużeniu czasu pracy akumulatora. System Gardena Powermax jest również przyjazny w obsłudze: system QuickFit do centralnej regulacji wysokości sprawia, że można regulować wysokość na 10 poziomach między 20 a 60 mm. Denerwuje Cię to, że na bokach zawsze zostaje niedokoszony kawałek zieleni? To już przeszłość dzięki ostrzom po bokach obudowy, które zapewniają doskonały efekt koszenia aż do ostatniego centymetra. Kolejnym plusem jest system "cut-and-collect": poprawiona cyrkulacja powietrza w połączeniu z optymalnie wyważonym położeniem 30-litrowego kosza na trawę sprzyja jej chwytaniu. Przy dłuższej pracy należy się oszczędzać. Jest to możliwe dzięki ergonomicznym uchwytom ErgoTec z przełącznikami po obu stronach, które zapewniają komfortowe przesuwanie się kosiarki akumulatorowej w naturalnej pozycji ręki.

Cena: 1.338,17 zł