Każdy, kto potrzebuje nowej maszynki do golenia często ląduje w drogerii przed wypełnioną po brzegi półką. Z sześcioma ostrzami, z poduszkami, pianą, ze zintegrowanym balsamem do ciała, do wyjątkowo wrażliwej skóry, wielorazowa lub jednorazowa. Oferta maszynek do golenia na mokro jest ogromna. Ale które są przyjemne dla skóry? Które zapewnią gładkie nogi już po pierwszym przejechaniu? Czy uchwyt jest wygodny? Która golarka jest najlepiej przystosowana do kobiecego ciała? Przetestowaliśmy dla Ciebie nowe modele i odpowiedzieliśmy na najczęściej zadawane pytania.

Czy potrzebuję pianki do golenia?

Jak najbardziej. Gwarantuje ona, że ostrze będzie się delikatnie przesuwało po skórze, a tym samym chroni przed podrażnieniami skóry. Brak pianki? Odżywka do włosów też zadziała.

Czy można w ten sposób pozbyć się owłosienia w miejscach intymnych?

Oczywiście, depilacja na mokro nadal jest najczęściej stosowaną metodą usuwania owłosienia. W tym przypadku trzeba użyć pianki lub żelu do golenia. Spowodują one, że owłosienie łonowe stanie się miękkie i gładkie, dzięki czemu ostrze będzie się lepiej poruszać. Jeśli włosy są bardzo długie, najlepiej je skrócić do 4-6 milimetrów przed goleniem, aby ostrze się nie zablokowało. Najlepiej zrobić to nożyczkami do paznokci. Ważne: golenie zawsze powinno odbywać się pod prysznicem, więc pod bieżącą wodą i przy niewielkim nacisku.

Jak często należy wymieniać ostrze?

Jedno ostrze przeżyje od 5 do 10 sesji golenia, po tym czasie należy je wymienić. Jeśli ostrza będą używane dłużej, staną się podatne na bakterie i łatwo może dojść do podrażnienień i infekcji.

Czy można się skaleczyć podczas golenia na mokro?

Tylko w przypadku, kiedy pociągniesz brzytwą w bok po skórze.

Czy musi to być maszynka do golenia specjalnie dla kobiet?

Teoretycznie nie, ale główki maszynki do golenia dla kobiet są zazwyczaj owalne, a więc lepiej przystosowane do zakrętów i trudno dostępnych miejsc. Uchwyty są antypoślizgowe, dzięki czemu nie wysuwają się z ręki, nawet pod prysznicem. A właśnie - nie dziel się maszynką z ukochaną osobą. Ponieważ zarazki, które wylądowały podczas golenia na urządzeniu, mogą dotrzeć do skóry. To może doprowadzić do rozwoju brodawek, bakterii i grzybów.

Czy mogę przechowywać moją maszynkę do golenia pod prysznicem?

Lepiej nie, ponieważ w wilgotnym środowisku golarka może dobrze nie wyschnąć. Tylko sucha maszynka zapobiegnie kolonizacji bakterii.

Jak pielęgnować skórę po goleniu?

Zimna woda pod prysznicem dobrze zadziała. Pomoże to w zamknięciu porów. Kojący będzie również łagodny balsam lub krem z aloesem. Puder dla dzieci świetnie nadaje się do kojenia podrażnionej skóry.

Co zrobić, jeśli pojawią się małe krostki?

Krostki po goleniu to małe infekcje wywoływane przez bakterie. We wrażliwym obszarze narządów płciowych tworzą się bardzo szybko, ponieważ ciepły i wilgotny klimat pozwala bakteriom szybciej rosnąć. Bardzo ważne jest, aby zwracać uwagę na używanie ostrych ostrzy. Jeżeli są już trochę tępe, będą ranić skórę. Nawet wrastające włoski mogą być przyczyną powstawania krostek. Wykonuj peeling skóry, żeby zapobiegnąć ich wrastaniu.


Maszynka do golenia Shave-Lab Seis Continental Citric

Maszynka do golenia Shave-Lab Seis Continental Citric

Zobacz ofertę

Liczba ostrzy: 6

Wyjątkowa cecha: Możesz zmontować maszynkę z kilku ostrzy i różnokolorowych uchwytów.

Uchwyt: Idealnie leży w dłoni. Ze względu na swoją wagę jest również dobrze dostosowana do golenia na mokro. Taliowanie zlokalizowane jest w odpowiednim miejscu. Ponadto uchwyt jest tak gruby, że po odłożeniu maszynki ostrze nie dotyka podłoża, więc zachowuje czystość!

Elastyczność: Niepozorna, ale bardzo wyrafinowana głowica ostrza, niezbyt szeroka i niezgrabna.

Odczucia podczas golenia: Idealnie usuwa włoski, także bez pianki do golenia.

Wymienne ostrza: 12 sztuk za 80,74 zł

Wynik: Luksusowa brzytwa dla estetów, która przetrwa całą wieczność. Duży wybór uchwytów i kolorów. Minus za wysoką cenę.

Ocena: Dobra

Wilkinson Intuition Sensitive Care

Wilkinson Intuition Sensitive Care

Zobacz ofertę

Liczba ostrzy: 4

Wyjątkowa cecha: Zintegrowany blok mydła, który pieni się podczas golenia. Przyjemny kwiatowy zapach. Oszczędza krem do golenia.

Uchwyt: Bardzo gruby, nie nadaje się dla małych dłoni. Nie do końca wiadomo, jak go złapać. Dobra gumowa powłoka, która jest odporna na poślizg pod wodą. Jednak przyklejają się do niej włosy.

Elastyczność: Ze względu na budowę nie nadaje się do golenia obszarów bikini, ale idealnie sprawdzi się podczas golenia nóg. Jeśli nie używasz maszynki do golenia, musisz włożyć ją z powrotem do etui, w przeciwnym razie mydło będzie wszędzie.

Odczucia podczas golenia: Szybuje jak na chmurach i skóra jest cudownie gładka już po pierwszym przejechaniu.

Wymienne ostrza: 3 sztuki za 42,38 zł

Wynik: Ten kolos jest dobry dla tych, którzy chcą czuć urządzenie w dłoniach. Za duży na podróże.

Ocena: Zadowalająca

Liczba ostrzy: 5

Wyjątkowa cecha: Posiada tak zwaną technologię Flexiball, by lepiej golić trudno dostępne miejsca jak kolana i kostki.

Uchwyt: Dobry i stabilny, ale gdy gumowa powłoka jest mokra, nie jest już antypoślizgowa. Głowica ostrza jest duża, ale zaokrąglona, dzięki czemu można dobrze golić okrągłe obszary. Po użyciu maszynka powinna być prawidłowo odłożona, w przeciwnym wypadku przyklei się do płytek. 

Elastyczność: Nie jest zbyt elastyczna, tylko uchwyt obraca się w prawo iw lewo. To nie pomaga podczas golenia.

Odczucia podczas golenia: Zintegrowany pasek nakłada pielęgnujące serum. Skóra natychmiast staje się gładka, a ponieważ ostrza są ostre, nie drapią skóry.

Wymienne ostrza: 6 sztuk za 83,34 zł

Wynik: Bardzo dobre ostrza, delikatne dla skóry. FlexiBall nie spełnia jednak swojego zadania. Kolejny negatywny punkt: ostrza zamienne są bardzo drogie.

Ocena: Zadowalająca

Nivea delikatne golenie

Nivea delikatne golenie

Zobacz ofertę

Liczba ostrzy: 5

Wyjątkowa cecha: Ruchoma główka, pachnie kremem Nivea.

Uchwyt: Przyjemnie lekka, gumowa powłoka jest przydatna także pod prysznicem. Dobrze leży w dłoni.

Elastyczność: Główka rusza się we wszystkich kierunkach, ostrze ma dobry rozmiar. Genialna maszynka dla wszystkich zakamarków i zaokrągleń.

Odczucia podczas golenia: Dobrze się goli nawet bez pianki, dzięki wbudowanej przesuwnej podkładce, która zapewnia odżywcze serum podczas golenia.

Wymienne ostrza: 6 sztuk za 51,05 

Wynik: Cudowna maszynka do golenia. Bez zbędnych funkcji, dokładnie to, czego potrzeba.

Ocena: Bardzo dobra.

Gillette Venus Embrace Snap

Gillette Venus Embrace Snap

Zobacz ofertę

Liczba ostrzy: 5

Wyjątkowa cecha: Ładne etui podróżne, w którym ostrze jest bezpieczne i dobrze chronione przed zanieczyszczeniami.

Uchwyt: Mokry nie jest taki antypoślizgowy, obsługa dwoma palcami. Więcej nie potrzeba.

Elastyczność: Ten mini uchwyt sprawia, że golenie jest bardzo elastyczne - także dla linii bikini, która jest tak ważna podczas letnich wakacji.

Odczucia podczas golenia: Duże ostrze w połączeniu z aktywowanym wodą paskiem pielęgnacyjnym od razu usuwa zbędne owłosienie.

Wymienne ostrza: 6 sztuk za 87,31 zł

Wynik: Najlepszy towarzysz na wakacjach, poręczny i bardzo ładny ze świetnym pudełkiem do przechowywania - w walizce lub torebce.

Ocena: Bardzo dobra.

Maszynka Balea Fantastique pocket

Maszynka Balea Fantastique pocket

Zobacz ofertę

Liczba ostrzy: 5

Wyjątkowa cecha: Mały rozmiar i uchwyt antypoślizgowy.

Uchwyt: Robi to, co obiecuje i dobrze trzyma się pod prysznicem.

Elastyczność: Elastyczna główka powinna idealnie dopasować się do kształtu ciała, ale szybko opada lub blokuje się, jeśli się ją zegnie. Potem jest sztywna. 

Odczucia podczas golenia: Ma przyjemny kremowy balsam do pielęgnacji skóry. To oszczędza krem do golenia na początku, ale pasek kruszy się po pierwszym goleniu. Nie od razu osiągniesz gładką skórę, już prędzej małe zadrapania.

Wymienne ostrza: 6 sztuk za 93,42zł

Wynik: Fajny rozmiar na podróże, ale nie przekonuje podczas golenia.

Ocena: Dostateczna