To lato może przejść do historii jako najbardziej słoneczne i suche od lat, jeśli nie od dziesięcioleci. Balkon, taras czy ogród stają się przedłużonym salonem. Nawet najwięksi fani słońca potrzebują kawałka cienia przy 30 stopniach. Stary dobry parasol jest zatem jedną z najważniejszych letnich atrakcji na balkonie i tarasie. Niezależnie od tego, czy będzie on okrągły, prostokątny, mały czy duży - z parasolem lato stanie się po prostu lepsze.

Oprócz rozmiaru i wagi Twojego przyszłego parasola ważny jest też filtr przeciwsłoneczny. Wiele parasoli jest teraz wyposażonych w SPF 20+, 30+ lub nawet 50+, a tym samym skutecznie chronią przed oparzeniem słonecznym, który może przyczyniać się do rozwoju raka skóry. Ważna jest także waga, żeby parasol nie wyleciał na spacer do sąsiada przy lekkim wietrze. I wreszcie - wielkość parasola jest kluczowa, aby efektywnie wykorzystać dostępną przestrzeń. Prezentujemy Wam przegląd najpopularniejszych parasoli razem z ich wadami i zaletami. 

Parasol przeciwsłoneczny Sekey

Parasol przeciwsłoneczny Sekey

Zobacz ofertę

Dzięki swojej średnicy wynoszącej 2 m i maksymalnej regulowanej wysokości 2,05 m, ten tani parasol jest doskonałą alternatywą dla każdego, kto ma mały balkon lub skromny budżet. Osłona parasola wykonana jest w 100% z poliestru i zapewnia ochronę przed promieniowaniem UV na poziomie LSF 25+. Ludzie o jasnej karnacji nadal powinni używać kremu przeciwsłonecznego pod tym parasolem, ale na poranne słońce lub opaloną skórę ochrona ta będzie wystarczająca.

Parasol można łatwo wygiąć za pomocą solidnego złącza obrotowego. W zrozumiałym języku: fajny cień nawet w ukośnym słońcu. Parasol Sekey jest łatwy w montażu i demontażu oraz wyposażony w osłonę ochronną. Parasol o masie 2,8 kg jest stosunkowo lekki, ale wystarczająco stabilny, by wytrzymać letni wietrzyk. Podczas burzy zaleca się jednak złożenie ekranu, aby parasol nie odleciał. Ze względu na to producent zaleca stojak o ciężarze własnym 20 kg. Według producenta parasol ten jest także odporny na działanie wody, ale my nadal zalecamy, aby parasole z tego przedziału cenowego raczej chować przed deszczem. 

Parasol przeciwsłoneczny Paramondo Parapenda

Parasol przeciwsłoneczny Paramondo Parapenda

Zobacz ofertę

Cień parasola Paromondo (12 m²) starczy dla całej rodziny lub posłuży idealnie podczas grillowania ze znajomymi. Można go obracać o 360° albo użyć jednej z 5 pozycji przechylenia. Dach parasola wykonany jest w całości z poliestru, a rama jest odporna na ciepło.

Parasol jest w miarę odporny na wiatr i burzę. Mimo ochrony UV SPF 30+ dzieciom i osobom o jasnej karnacji zalecamy dodatkową ochronę podczas "opalania" w cieniu. Parasol wyposażony jest w stojak na 4 płyty betonowe (50x50cm), ale same płyty betonowe nie są dołączone do zestawu. 

Drewniany parasol przeciwsłoneczny Sekey

Drewniany parasol przeciwsłoneczny Sekey

Zobacz ofertę

Nie bez powodu ten średniej wielkości kwadratowy parasol z drewnianymi elementami znalazł się w naszym przeglądzie. Dzięki ochronie przeciwsłonecznej 50+, ten parasol zapewnia cień o wielkości 200 x 150 m. Dach parasola wykonany jest z poliestru, a solidne złącze obrotowe umożliwia dostosowanie go do ukośnego światła słonecznego.

Parasol otwiera się i zamyka bez większego wysiłku. Ponieważ drewno może stosunkowo szybko zwietrzeć, zalecamy przechowywanie parasola w domu zimą i podczas intensywnych opadów deszczu. Klienci przyznają, że wykonanie tego parasola nie zawsze jest doskonałe. Jednak ze względu na jego cenę nadal uważamy, że jego jakość jest jak najbardziej w porządku.

Parasol przeciwsłoneczny Schneider

Parasol przeciwsłoneczny Schneider

Zobacz ofertę

Ten obracany o 360 ° okrągły parasol ma średnicę 3,50 m. Aluminiowa rama została polakierowana, a więc jest też bardziej wytrzymała. Wyjątkowa rzecz: ten parasol jest wyposażony w LSF 50+ zgodnie ze standardem australijskim/nowozelandzkim, więc jest specjalnie nastawiony na przeciwdziałanie promieniowaniu słonecznemu w krajach szczególnie na nie narażonych. Parasol także wykonany został w 100% z poliestru.

Praktyczne: parasol wyposażony jest w stojak o wymiarach 50 x 50 x 5 cm, przy czym tutaj również wymagane płyty betonowe nie są dołączone do zestawu. Dla każdego prezentowanego parasola można je jednak kupić w każdym sklepie ogrodniczym lub z narzędziami. Dobrze wiedzieć: parasol można obracać dzięki pedałowi nożnemu, dzięki czemu nawet osoby starsze i mniej wysportowane z łatwością dopasują jego ekran do swoich potrzeb.

Parasol przeciwsłoneczny andorra

Parasol przeciwsłoneczny andorra

Zobacz ofertę

Ten model wygrywa w kategorii najlepszego designu dzięki prostokątnemu kloszowi i dużej ilości drewna, co sprawia, że parasole wyglądają bardzo naturalnie w domowym ogrodzie. Dzięki wymiarom 300 cm x 400 cm i wysokości od 1,95 do 2,25 m, ekran ten oferuje również wystarczającą ilość cienia dla większych tarasów. Klosz wykonany jest z wyjątkowo gęstego i odpornego na warunki atmosferyczne poliestru. Zintegrowany dach przeciwwiatrowy zapewnia również stabilność w przypadku wiatru.

Parasol przeciwsłoneczny Kettler Easy Push

Parasol przeciwsłoneczny Kettler Easy Push

Zobacz ofertę

Ulubieniec publiczności za porównywalnie niską cenę: okrągły parasol firmy Kettler. Dzięki łatwemu w użyciu mechanizmowi push-up ten model jest szczególnie łatwy w otwarciu i zamknięciu. Parasol można też wygiąć, dzięki czemu jest dobrze przystosowany do ukośnego słońca. Stojak wykonany z malowanego aluminium ma również regulowaną wysokość i jest wyjątkowo wytrzymały i trwały. Materiał ekranu wykonany jest z poliestru.

Producent zaleca stojak o minimalnej wadze 50 kg, nie jest on jednak dołączony. Użytkownicy chwalą stabilność parasola, zwłaszcza przy silnych wiatrach.