10 najlepszych pralek dla nieskazitelnie czystego doświadczenia

Od dzisiaj pranie staje się przyjemnością!

10 najlepszych pralek dla nieskazitelnie czystego doświadczenia

Udoskonalenia i nowinki technologiczne sprawiają, że czyszczenie odzieży staje się łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. A wszystko z pomocą takich magicznych funkcji, jak: cykle wysokotemperaturowe, czyszczące ubranie w połowie czasu, jaki potrzebują starsze pralki, technologie redukcji wibracji, dzięki czemu sąsiedzi na dole nie dostaną piany, kiedy kolejny raz późnym wieczorem przypomnisz sobie o zrobieniu prania, a także dzięki certyfikowanym przez NSF cyklom, eliminującym bakterie domowe, które sprzyjają alergiom. Więc jeśli szukasz maszyny o wysokiej mocy, która usunie najgorsze plamy i sprawi, że Twoje ubrania będą świeże, te pralki ładowane od góry i z przodu są idealną odpowiedzią.

Samsung WF42H5200AW

Samsung WF42H5200AW

Zobacz ofertę

Najbardziej wszechstronna. Dzięki dziewięciu różnym cyklom mycia, funkcji czyszczenia parą oraz cyklowi odkażającemu dla bardzo zabrudzonych rzeczy, ta maszyna robi wszystko, abyś poświęcił mniej czasu na brudną robotę, a więcej na to, co ma znaczenie - picie wina na kanapie i oglądanie Netflixa. Dzięki dużemu rozmiarowi można w niej wiele zmieścić, w tym kołdry oraz nieporęczne przedmioty. Plus, nie trzeba robić prania wstępnego, jeśli wykorzystujesz funkcję czyszczenia parą. Ta pralka jest tak potężna, że potrafi się ich pozbyć jednym ruchem!

Najlepszy wybór do prania pościeli i dużych ładunków. Gdybyś kiedykolwiek znalazł się w sytuacji, że będziesz musiał uprać na raz 29 ręczników, ta pralka pomieści je wszystkie! Jest serio ogromna, a jej cykl PowerWash zmniejsza plamy i pozbywa się zabrudzenia bez jakiejkolwiek dodatkowej pracy z Twojej strony. Ma również funkcję Fresh Hold, która cyrkuluje powietrze do 12 godzin po zakończeniu cyklu, więc jeśli zapomnisz o swoim praniu, rano nie poczujesz zapachu stęchlizny.

Electrolux EFLS617SIW

Electrolux EFLS617SIW

Zobacz ofertę

Najlepsza do usuwania najgorszych plam. Ta pralka z certyfikatem Energy Star ma niezwykłą moc do usuwania plam. Funkcja StainSoak przygotowuje wstępny środek do usuwania plam z detergentem i wodą przed rozpoczęciem cyklu, zapewniając, że dotrze do każdego włókna. Wykorzystuje również parę, która pomaga pozbyć się brudu z ubrania i pościeli, a także posiada mocny, 15-minutowy program dla osób w desperacji :) Jeśli masz dużo poplamionych ubrań (aka jeśli masz dzieci lub jeśli jesteś szczególnie niechlujny podczas jedzenia), to urządzenie jest dla Ciebie.

Najlepsze dla niepogniecionego prania w krótkim czasie. Wysokociśnieniowa dysza pralki przechodzi jak błyskawica przez najbardziej zabrudzone tkaniny 30 minut szybciej niż przeciętna pralka. Technologia czyszczenia parą nie tylko delikatnie myje ubrania, ale także wygładza zagniecenia. Z tym urządzeniem możesz wysłać swoje żelazko parowe na emeryturę. Technologia Cold Wash, która wykorzystuje zimną wodę i super wzmocnione ruchy do mycia, aby głęboko kopać tkaniny bez uszkodzenia ich, to kolejna wzorowa funkcja LG. Plus, już teraz możesz się cieszyć na myśl o zaoszczędzonych pieniądzach, dzięki praniu przy użyciu zimnej wody (bez pogorszenia wydajności ciepłej wody). No i mamy win/win!

Whirlpool WFW92HEFC Duet

Whirlpool WFW92HEFC Duet

Zobacz ofertę

Najlepsza do dużych załadunków. Ta stylowa, chromowo-cieniowana pralka posiada wystarczająco dużo miejsca na trzy kosze na pranie i posiada dozownik detergentu luzem. Posiada również opcję "fanfresh", która będzie przechowywać świeżo wyprane ubrania pozostawione w pralce przez 12 godzin i ma cykl wirowania, który działa tak dobrze, że ubrania prawie całkowicie wysychają. Nie masz akurat tak dużo prania? Nie ma problemu. Technologia Adaptive Wash wyczuwa obciążenie i automatycznie dostosowuje cykl, aby uzyskać jak najlepsze efekty. Próbowanie zmniejszenia obciążenia samemu należy już do przeszłości. Dodatkowo, ta pralka została zaprojektowana i wykonana w Stanach Zjednoczonych.

Whirlpool WFW75HEFW

Whirlpool WFW75HEFW

Zobacz ofertę

Najlepszy basic. Ta jednostka jest zasadniczo taka sama, jak poprzednia, z tą różnicą, że nie ma funkcji czyszczenia parą i dużego dozownika detergentu. W dalszym ciągu posiada ona tą samą adaptacyjną technologię mycia, cykl prania i energooszczędną budowę jako ulepszony model. Posiada również tą samą funkcję dozowania precyzyjnego dla detergentów, więc po włożeniu do niej maszyna będzie je trzymać i uwolni dopiero w optymalnym czasie podczas cyklu. Zasadniczo jest to dobra pralka do codziennych potrzeb, ale może wymagać okazjonalnej dodatkowej rundy w przypadku bardzo zabrudzonych przedmiotów.

Pralka GE ładowana od góry

Pralka GE ładowana od góry

Zobacz ofertę

Najlepsza z najtańszych. Co wcale nie oznacza, że czegoś jej brakuje! Jest bardzo wydajna, dobrze sobie radzi z różnymi zabrudzeniami, a jeśli potrzebujesz odświeżyć swoje ciuchy przed wieczornym wyjściem na miasto, po prostu użyj funkcji szybkiego prania i gotowe!

Najlepsza do długotrwałych oszczędności. Ubrania bez zahaczeń i dziur, dzięki gładkiemu, trwałemu i nierdzewnym wnętrzu pralki. Ponadto, automatyczne czujniki poziomu wody sprawią, że Twój rachunek za wodę się obniży. Użyj cyklu power-wash, aby zapobiec silnym plamom i wybierz spośród 10 innych cykli dla konkretnych potrzeb.

Najlepsza do oszczędzania, dzięki myciu zimną wodą z efektem wygładzania. Ta pralka posiada wygodnie umieszczony przedni panel sterowania i bęben odporny na rdzę (z mniejszą ilością ruchomych części silnika). LG gwarantuje 10-letnią gwarancję na ten model. Maszyna jest również wyposażona w funkcję LoDecibel, która sprawia, że poziom hałasu jest tak niski, że nawet nie zdajesz sobie sprawy, że pralka jest uruchomiona. Posiada również opcje TurboWash dla wielu cykli, dzięki czemu jest idealny do szybkiego prania, które trzeba ukończyć przed snem. Klienci kochają to, że można załadować do niej wiele rzeczy, a ubrania nadal są wyjątkowo czyste.

Najlepsza w przypadku wielu rzeczy do prania jednocześnie. Największą zaletą tej pralki, poza niesamowitymi osiągami, jest jej kompatybilność ze skoordynowaną podkładką zwaną LG Sidekick. Jest to mini pralka z sześcioma funkcjami, w tym cyklem mycia ręcznego dla delikatnych tkanin, który może być używany równocześnie do wszystkiego, od bielizny do strojów sportowych. Sama maszyna posiada 12 programowalnych cykli mycia, w tym opcję sanitacji i wlewu pary do delikatnego czyszczenia i usuwania zapachów. Można również wstrzymać pracę w połowie cyklu, aby dodać ubranie bez konieczności ponownego rozpoczęcia, więc kiedy odkryjesz tę ostatnią skarpetkę, po prostu ją wrzuć!