7 niezbędnych aplikacji na smartfony w 2018 roku

Poznaj podstawowe aplikacje na smartfony - od prognozy pogody po przewodniki treningowe - i maksymalnie wykorzystaj możliwości swojego urządzenia.

7 niezbędnych aplikacji na smartfony w 2018 roku

Już około 2.5 miliarda osób na całym świecie posiada smartfona. Wielu z nas nie może wyobrazić sobie życia bez tego urządzenia. Jak inaczej moglibyśmy szybko odpowiadać na maile, podglądać naszych przyjaciół i słuchać muzyki? Za chwilę zobaczysz 7 niezbędnych aplikacji na smartfony, których potrzebujesz w 2018 roku. Dzięki nim będziesz mógł między innymi trenować we własnym salonie, zbliżyć się do natury i być w kontakcie ze znajomymi.

1) PlantSnap Plant Identification (iOS & Android)

Logo aplikacji PlantSnap

Niezbędna pozycja dla miłośników przyrody, PlantSnap (dla systemu Androidi iOS) rozpoznaje w mgnieniu oka kwiaty, drzewa, grzyby i kaktusy. Wystarczy, że zrobisz zdjęcie za pomocą aplikacji i natychmiast dowiesz się, co to za gatunek. Aplikacja korzysta z solidnej bazy danych zawierającej 316 000 typów roślin z całego świata, aby podać Ci prawidłową odpowiedź.

Często szukamy nowych sposobów spędzania czasu na świeżym powietrzu, a PlantSnap to świetne rozwiązanie, aby ponownie zjednoczyć się z naturą. Poza tym fajnie będzie dodać nutkę współzawodnictwa. Zróbcie ze znajomymi konkurs i zobaczcie, kto odkryje najwięcej gatunków roślin.

2) Dark Sky Weather (iOS & Android)

Logo aplikacji Dark Sky Weather

Dark Sky Weather (dla Androidai iOS) to kolejna obowiązkowa aplikacja, jeśli planujesz spędzić czas na świeżym powietrzu. Mówi dokładnie, kiedy będzie padał deszcz (lub śnieg), abyś mógł pójść pobiegać, pojeździć na rowerze, a nawet pospacerować z psem, nie martwiąc się o pogodę.

Otrzymuj aktualne prognozy na następne godziny lub dni i tygodnie, a dzięki temu zaplanujesz swoje aktywności nie martwiąc się o warunki pogodowe. Dodatkowo, jeśli interesują Cię animacje, pokochasz piękne wizualizacje w Dark Sky Weather.

3) Google Maps (iOS & Android)

Logo aplikacji Google Maps

Czasy poruszania się z atlasem lub standardową mapą już dawno minęły - teraz możesz uzyskać dostęp do najlepszej na świecie kolekcji map i danych transportowych na ekranie swojego smartfona. Mapy Google (na system Android i iOS) umożliwiają wprowadzenie punktu początkowego i końcowego, a następnie udostępniają wybrane trasy dojazdu, w tym wszystkie dostępne opcje transportu i szacowany czasy podróży.

Bez względu na to, czy chcesz przejechać przez miasto, czy podróżować przez cały kontynent, Mapy Google pomagają uprościć podróże na wybranych trasach i etapach.

4) Wunderlist (iOS & Android)

Logo aplikacji Wunderlist

Nadążanie za codziennymi zadaniami może być wyzwaniem. Szybko można stracić kontrolę nad tym, co powinniśmy zrobić. Aplikacja Wunderlist (dla systemu Android i iOS), stworzona przez firmę Microsoft, pomaga użytkownikom skonsolidować codzienne zadania, pomagając w organizacji wszystkiego, od urlopu z rodziną po różne etapy projektu pracy. Ustawiaj przypomnienia i terminy, aby o niczym nie zapomnieć i współpracuj z przyjaciółmi, rodziną i współpracownikami, którzy również korzystają z aplikacji.

5) Heads Up! (iOS & Android)

Logo aplikacji Heads Up

Zawsze fajnie jest mieć co najmniej jedną grę na swoim smartfonie. Jednym z naszych ulubieńców jest Heads Up! (dla Androida i iOS) i już nie jesteśmy sami. Stworzona przez Ellen DeGeneres gra zyskała uznanie New York Timesa i jest zabawnym sposobem spędzania czasu z przyjaciółmi i rodziną.

Co więcej, gra jest banalnie prosta. Po prostu trzymasz kartę (na ekranie telefonu) na swoim czole i musisz odgadnąć słowo wyświetlane na ekranie telefonu w oparciu o wskazówki od znajomych, zanim skończy Ci się czas. Cosmopolitan nazwał grę "najlepszym dolarem, jaki wydałeś" i całkowicie się z tym zgadzamy.

6) 7 Minute Workout (iOS & Android)

Logo aplikacji 7 Minute Workout

Aktywność fizyczna przynosi mnóstwo korzyści, ale wielu z nas wciąż ma trudności ze znalezieniem czasu na ćwiczenia. Aplikacja z 7-minutowymi treningami (dla systemów Android i iOS) rozwiązuje ten problem dzięki dostosowanym do Twoich potrzeb rutynowym treningom, które pomogą Ci schudnąć i poprawić kondycję. Nie potrzebujesz żadnego sprzętu i treningi możesz wykonywać prawie wszędzie, gdzie znajdziesz trochę miejsca.

Jest tylko jeden haczyk - musisz ukończyć wszystkie ćwiczenia z krótkimi przerwami pomiędzy zestawami, tworząc tak zwany trening interwałowy o wysokiej intensywności (HIIT). Zmotywuj się w czasie trwania sesji myślą o pysznym (ale pełnowartościowym) jedzonku, chwyć ręcznik i idziemy się spocić!

7) WhatsApp (iOS & Android)

Logo aplikacji WhatsApp

Ponad 1.5 miliarda osób korzysta z aplikacji WhatsApp (dla systemu Android i iOS). Przy użyciu danych mobilnych lub Wi-Fi, WhatsApp wysyła SMSy, wykonuje połączenia i połączenia wideo, więc zawsze będziesz wiedział co słychać u Twoich znajomych. Dzięki temu nie musisz się martwić o ogromny rachunek za rozmowy międzynarodowe, a na czacie możesz rozmawiać z kilkoma znajomymi jednocześnie. Naprawdę kochamy WhatsApp i nie wyobrażamy sobie bez niego życia!