Podróż kosmiczna: wszystko, co powinieneś zabrać ze sobą na statek

Podróże kosmiczne za jakiś czas staną się rzeczywistością. Ale co zabrać ze sobą na statek? Poniżej znajdziesz kilka rzeczy, które powinieneś wziąć ze sobą w podróż w nieznane.

Podróż kosmiczna: wszystko, co powinieneś zabrać ze sobą na statek

Ostatnie starania Elona Muska wywołały lawinę pytań o możliwości jeśli chodzi o podróże kosmiczne. Czy ludzie zaludnią Marsa? Czy w przyszłości czekają nas podróże poślubne na stacji kosmicznej, które zmienią znaczenie "romantycznej nocy pod gwiazdami"? Być może. 

Firmy zajmujące się turystyką kosmiczną od lat planują otworzenie suborbitralnych lotów. Nie wiemy, kiedy dokładnie będą one gotowe, ale wiele ziemskich gwiazd, między innymi Leonardo DiCaprio, Katy Perry i Stephen Hawking, zapisało się już na pozaziemski lot. Najbardziej sensownym wydaje się rozpoczęcie planowania takiej podróży i dla nas! Może to być ciekawym pomysłem na zabawę z dziećmi - "pakujemy się w kosmos" brzmi dobrze, prawda?


Jak spakować się przed podróżą w kosmos?

Jest kilka czynników, które musisz wziąć pod uwagę. Jednym z nim jest objętość. NASA pozwala na zabranie ze sobą rzeczy osobistych o objętości nie przekraczającej 1 metra sześciennego. Dobra wiadomość jest taka, że waga bagażu nie ma znaczenia, ponieważ w kosmosie nie ma grawitacji. Wychodzi więc na to, że musisz się ekonomicznie spakować i przemyśleć rzeczy, które potrzebujesz i te, bez których możesz żyć.

Kolejną rzeczą, o której należy pamiętać jest właśnie brak grawitacji. W 1965 astronauta John Young przemycił kanapkę z peklowaną wołowiną na pokład Gemini 3. Jednak kanapka rozpadła się w środowisku bez grawitacji. Jeżeli chcesz wziąć ze sobą coś do jedzenia, lepiej spróbuj Milky Waya.

Muzyka: Life On Mars?

Zobacz ofertę

Wydając piosenkę "Life on Mars?" David Bowie stworzył historię - utwór tygodniami utrzymywał się na listach przebojów w Wielkiej Brytanii w 1973 roku. Ponad 30 lat po wyprodukowaniu jej powróciła znowu na szczyty, a w 2013 wkradła się nawet do "top 10" we Francji. To po prostu klasyka. 

Więc nie jest niespodzianką, że Elon Musk wybrał tą piosenkę jako soundtrack do swojej rakiety SpaceX Falcon Heavy w momencie jej wystrzelenia w kosmos. Podróż kosmiczna bez tego ponadczasowego hitu jest nie do wyobrażenia.

Muzyka jest niezbędna podczas podróży kosmicznych. Wielu psychologów twierdzi, że muzyka pomaga utrzymać związek z Planetą Matką. Możesz poczuć się trochę samotny, ponieważ będziesz dosłownie w samym środku niczego, a Twoja ekipa będzie jedynym towarzystwem. Słuchanie czegoś znajomego poprawia samopoczucie psychiczne.

Oczywiście potrzebujesz odtwarzacza muzyki. Jest jeden haczyk: w kosmosie nie ma elektryczności, co oznacza, że będziesz potrzebować czegoś zasilanego bateriami (weź ich odpowiednią ilość, żeby Ci wystarczyło).

Ten zgrabny odtwarzacz MP3 jest idealny na podróż kosmiczną: ma przyzwoite 4GB pamięci i jest zasilany jedną baterią AAA, która zapewni Ci nawet 19 godzin muzyki. Nieźle! Zasilanie małą baterią sprawia również, że urządzenie nie zajmie dużo miejsca. Posiada funkcję nagrywania głosu, jeśli masz ochotę na prowadzenie takiej formy pamiętnika. 

Ręcznik podróżny

Zobacz ofertę

Jak wspomniał Douglas Adams ręcznik jest "najbardziej użyteczną rzeczą, jaką może posiadać międzygwiezdny autostopowicz". Jeśli zdarzyło Ci się zapomnieć o szczoteczce do zębów, maszynce do golenia, kapciach, czajniku, tablecie, zapasowych bateriach lub o innym wygodnym przedmiocie, zawsze możesz powiedzieć, że tak naprawdę to "zgubiłeś" i pożyczyć od współtowarzysza podróży. Ręcznik daje wiarygodność, która sprawi, że pożyczkodawca uwierzy, że zwrócisz przedmiot, nawet jeśli prawdopodobnie nigdy tego nie zrobisz. Aby dowiedzieć się więcej o bardziej wyszukanych zastosowaniach ręcznika w kosmosie sprawdź "The Hitchhiker's Guide to the Galaxy".

Jeśli chcesz zrobić jak najlepsze wrażenie w kosmosie, naszą rekomendacją jest posiadanie hipsterskiego ręcznika podróżnego z mikrofibry. Jest nie tylko bardzo chłonny, ale także niezwykle kompaktowy, co nie obciąży Twojego metra sześciennego dozwolonego bagażu. 

Nie potrzebujesz kapci w kosmosie. Statek kosmiczny jest czysty, nie ma tam kurzu ze względu na brak materii organicznej. Jeśli musisz nosić coś na swoich nogach, żeby było Ci ciepło i przytulnie, spróbuj czegoś, co nie zaszkodzi nikomu, jeśli wyląduje na jego twarzy.

Te kapcie Chewbacca są wygodne, miękkie i urocze. To prawda, że dźwięki, które wydają podczas chodzenia mogą stać się po jakimś czasie uciążliwe, ale w końcu w kosmosie się nie chodzi... :)

Opaska przeciwko chorobie morskiej

Zobacz ofertę

Wiemy, że podróżowanie w kosmosie wydaje się super, ale prawda jest taka, że start rakiety może przyprawić o nudności. Jeśli jesteś podatny na chorobę lokomocyjną to możesz sobie wyobrazić, że wystrzelenie z atmosfery ziemskiej sprawi, że podróż statkiem wyda się być delikatnym kołysaniem do snu. Ta opaska pomoże Ci uwolnić się od choroby lokomocyjnej bez skutków ubocznych.

Mała kamera Fimei X20

Zobacz ofertę

Na pokładzie statku będziesz mieć dużo czasu, więc najwyższy czas pomyśleć o tym, jak go wykorzystać w efektywny sposób. Może kamera? Ten model jest naprawdę mały, więc nie zajmie sporo miejsca, a nagrywa filmy w rozdzielczości 1080P Full-HD. Możesz zwiększyć jej pamięć dzięki karcie MicroSD. Żywotność baterii to 3,5h, więc nie tak dużo, ale możesz zapakować power bank albo dwa żeby zwiększyć czas nagrywania.

Nagrywanie filmów na statku kosmicznym to nie tylko świetna zabawa, ale może także zapewnić Ci popularność. Idź w ślady dowódcy Chrisa Hadfielda, który opublikował kilka filmików ze swojego pobytu na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Najpopularniejszym z nich był cover Davida Bowie "Space Oddity" (w kosmosie!), który do tej pory obejrzało prawie 40 milionów osób. 

Harmonijka "Little Lady"

Zobacz ofertę

"Little Lady" firmy Hohner to nie tylko najmniejsza harmonijka na świecie, ale także ten sam model, który przemycił na pokład statku kosmicznego w 1965 roku astronauta Wally Schirra. Schirra zagrał "Jingle Bells" na pokładzie Gemini 6 dla statka Gemini 7.

Dodatkowo z ilością wolnego czasu, który będziesz mieć, może nauka gry na nowym instrumencie będzie dobrym pomysłem!

Bądźmy szczerzy: podróże kosmiczne są niesamowite, ale możesz zatęsknić za domem. Dobrze mieć ze sobą pamiątkę, która będzie Ci przypominać o Twojej planecie.

Ten szczególny okaz jest mały, piękny i zawiera coś, co oddychało tym samym powietrzem co Ty. Ponieważ przestrzeń kosmiczna jest prawdopodobnie jedynym miejscem, w którym możesz zatęsknić za komarami, jest to naprawdę niezła pamiątka. Jest to również idealny prezent dla wszystkich obcych, których możesz spotkać.