Pomocne narzędzia samochodowe, dzięki którym nie zostaniesz na lodzie

Łatwa naprawa auta: dzięki tym pomocnym narzędziom, które każdy powinien mieć w samochodzie, szybko wrócisz na trasę.

Pomocne narzędzia samochodowe, dzięki którym nie zostaniesz na lodzie

Na pewno już Ci się to kiedyś przytrafiło: jedziesz samochodem i nagle technika zawodzi! I jak tu kontynuować podróż? Szczęśliwi Ci, którzy wykupili dobre (i drogie) ubezpieczenie i Auto Assistance. Ale nawet oni będą musieli najprawdopodobniej poczekać kilka godzin, zanim dotrze do nich pomoc drogowa i przywróci ich samochód do życia. Szczególnie kiedy na dworze jest zimno lub ciemno to doświadczenie nie będzie należało do przyjemnych. 

Ale na szczęście nie trzeba być mechanikiem, żeby naprawić małe usterki, które zdarzają się podczas jazdy. Wiele awarii możesz w łatwy sposób naprawić sam, jeżeli tylko posiadasz odpowiednie narzędzia. Pokażemy Ci, jak szybko poradzisz sobie z samochodowym problemem!

Kable rozruchowe

Kable rozruchowe

Zobacz ofertę

Kable rozruchowe należą do podstawowego wyposażenia każdego auta. Kiedy nagle akumulator odmawia posłuszeństwa wystarczy, że połączysz swój akumulator z akumulatorem normalnie funkcjonującego samochodu i gotowe - silnik znowu działa! Szczególnie podoba nam się dołączona torba do przechowywania i ponadprzeciętna długość kabli (6 metrów). Dzięki temu nie będziesz mieć problemu z podłączeniem, nawet jeśli akumulator nie znajduje się w super dostępnym miejscu. 

Przenośny rozrusznik

Przenośny rozrusznik

Zobacz ofertę

Jeżeli nie ma akurat drugiego samochodu, do którego możesz się podłączyć, idealnie sprawdzi się ten przenośny rozrusznik. Akumulator o mocy 12000mAh sprawi, że silniki benzynowe do 3 litrów i dieslowe do 2,5 litra odpalą bez problemu w kilka sekund.

Zestaw do naprawy opon

Zestaw do naprawy opon

Zobacz ofertę

Dzięki temu praktycznemu zestawowi oszczędzisz sobie stresu i przymusu wymiany opony, jeżeli złapiesz gumę. Zestaw ma wszystko, czego potrzebujesz załatania dziur o średnicy do 6 mm bez konieczności podniesienia auta na lewarku!

Zestaw narzędzi

Zestaw narzędzi

Zobacz ofertę

Z tym zestawem zawsze znajdziesz narzędzie o odpowiednim rozmiarze. Obszerny set składa się aż z 71 części, które dzięki elastycznej torbie można zwinąć w rulon, więc nie zajmie dużo miejsca w Twoim bagażniku :)

Często nie potrzeba zaawansowanych narzędzi, jeśli samochód nie chce się uruchomić. Ze względu na łatwą obsługę, Liqui Moly Start Fix Samo-Start jest łatwy w użyciu. Wystarczy kilka psiknięć na gaźnik lub kolektor dolotowy filtra powietrza i już masz zapewniony bezpieczny start w przypadku zimna, wilgoci lub mokrych świec zapłonowych i niskiego poziomu naładowania akumulatora.

Lina holownicza

Lina holownicza

Zobacz ofertę

Kiedy wszystkie sposoby zawodzą i Twój samochód musi znaleźć się w warsztacie, wyposaż się w profesjonalną linę holowniczą. Dzięki niej nie będziesz czekać w nieskończoność na pomoc drogową. Dodatkowym plusem jest kwestia bezpieczeństwa: lina jest fluorescencyjna, więc po zmroku zapewni lepszą widoczność dla Ciebie i innych użytkowników ruchu drogowego.

Podnośnik hydrauliczny

Podnośnik hydrauliczny

Zobacz ofertę

Jeżeli jednak będziesz zmuszony do wymiany opony, łatwo sobie z tym poradzisz jeżeli będziesz mieć pod ręką podnośnik hydrauliczny. Dzięki możliwości podniesienia do 2000 kg na wysokość 350 mm nie napracujesz się zbytnio :)