Jak przekształcić smartfona w profesjonalny aparat?

Te gadżety zapewnią Ci świetne zdjęcia na nowego bloga

Jak przekształcić smartfona w profesjonalny aparat?

Zawsze marzyłeś o własnym kanale na YouTube, ale nie wiedziałeś od czego zacząć? Dobry aparat fotograficzny i kamera to spory wydate, ale nie przejmuj się, każdy popularny dzisiaj YouTuber zaczął od tego co na pewno masz: od smartfona. 

Musisz pamiętać o kilku ważnych aspektach, jeżeli zależy Ci na świetnych ujęciach. Dobra kamera jest istotna, ale na szczęście większość urządzeń mobilnych wyposażona jest w aparaty o wysokiej rozdzielczości. Nie możesz zapomnieć o odpowiednim oświetleniu. Nawet najlepszy aparat nie zrobi dobrych zdjęć przy słabym świetle. Właściwy dobór światła może zdziałać cuda, najlepiej robi się zdjęcia tuż po zachodzie słońca lub chwilę przed jego wschodem. 

Kolejny ważny punkt to konstrukcja. Jeżeli wiesz w jaki sposób ująć dany obraz to już jesteś do przodu. Jest kilka sposobów na to, jak wywołać odpowiednie skojarzenia i emocje w osobach, które będą oglądać Twoje dzieło. Każda osoba, która pragnie zabrać się za fotografię na poważnie powinna wyposażyć się w podstawowy obiektyw i statyw. W tym artykule znajdziesz nasze rekomendacje jeśli chodzi o starterowy obiektyw i czysty obiektyw dla Twojego smartfona. 

Pamiętaj, że posiadanie tych gadżetów wcale nie oznacza, że od razu będziesz wiedział, jak ich używać. Posługiwanie się światłem i odpowiednie kadrowanie wymaga odrobiny wiedzy, ale możesz się również uczyć na zasadzie prób i błędów. Pooglądaj filmy, seriale i inne i zwróć uwagę na to gdzie umieszcza się obiekty, skąd pojawia się światło i czy są jakieś cienie. Jeżeli wolisz najpierw przygotować się teoretycznie, mamy dla Ciebie kilka kursów online do polecenia. 

Podstawa: zdalny pilot

Podstawa: zdalny pilot

Zobacz ofertę

Zacznijmy od podstaw. Zdalny pilot oznacza wolność. Działa przez blutetooth i jest kompatybilny z iOS i Android. Tyle w temacie :)

Mały flesz LED (biały)

Mały flesz LED (biały)

Zobacz ofertę

Ten flesz z łatwością zamontujesz w swoim urządzeniu. Posiada wbudowaną baterię, co oznacza, że nie używa baterii swojego akumulatora i możesz używać go również oddzielnie. To małe urządzenie przyda Ci się jeśli lubisz fotografować/nagrywać wieczorem lub w nocy. Ma tryb foto i video i 3 opcje oświetlenia, więc możesz używać go jak chcesz!

Statyw dla smartfonów

Statyw dla smartfonów

Zobacz ofertę

Jeżeli zawsze ktoś będzie trzymał kamerę w ręce, Twoje filmy nie będą wyglądać profesjonalnie. Ze statywem Twoje zdjęcia zawsze będą ostre i nieruszone. Zapytasz, dlaczego polecamy ten statyw w stylu ośmiornicy? Ponieważ możesz go używać na nierównych powierzchniach i nawet montować na różnych przedmiotach. Kreatywność przede wszystkim!

Obiektyw do aparatu w smartfonie 3w1

Obiektyw do aparatu w smartfonie 3w1

Zobacz ofertę

Obiektyw to ten przedmiot, który zmienia Twojego smartfona w małą lustrzankę. Chcesz fotografować przyrodę? Obiektyw makro! Wolisz krajobrazy? Szeroki obiektyw! Najwięcej zdjęć robisz swojemu psu? Obiektyw rybie oko!

Personalizowany selfie stick

Personalizowany selfie stick

Zobacz ofertę

Selfie sticki wcale nie wyszły z mody, teraz są po prostu dostępne w nowej, spersonalizowanej wersji. I pomogą Ci nie tylko w robieniu selfie. Możesz obrócić telefon i zrobić świetne ujęcia panoramiczne krajobrazów. Pomoże Ci w uchwyceniu oryginalnych kątów, na przykład tuż przy ziemi lub wysoko nad Twoją głową. Selfie sticki oferują kreatywność i dobrą zabawę, więc jeżeli jeszcze go nie masz... :)

Mikrofon do smartfonów i tabletów

Mikrofon do smartfonów i tabletów

Zobacz ofertę

Dźwięk to kolejna rzecz na którą trzeba zwrócić uwagę podczas nagrywania filmów. Jeżeli marzy Ci się kanał muzyczny, iRig będzie dobrym wyborem na początek. Mikrofon przyda się także podczas nagrywania rozmów, w przeciwieństwie do mikrofonów w smartfonach, te bardziej profesjonalnie wyciszają dźwięki w tle, więc wszystko nabierze bardziej profesjonalnego wyglądu. Jeżeli nie chcesz nagrywać od nowa za każdym razem kiedy Twoja mama wchodzi do pokoju obok, ten sprzęt Ci pomoże.

Stand na telefon do łóżka

Stand na telefon do łóżka

Zobacz ofertę

Teoretycznie ten gadżet został stworzony z myślą o wygodnym korzystaniu ze smartfona podczas leżenia w łóżku, ale możesz go używać również jako statywu. Różnica polega na tym, że ten sprawdzi się bardziej jako stand na mikrofon (zobacz zdjęcie!). Ale oczywiście możesz używać go zgodnie z pierwotnym zamysłem i oglądać swoje własne filmy w pozycji leżącej.

Bonus: kursy fotografii i filmowania

Bonus: kursy fotografii i filmowania

Zobacz ofertę

Pomocne mogą okazać się również kursy online. Edytowanie nagrań to mus jeśli chodzi o kanał na YouTube, chyba że masz jakiegoś znajomego, który się tym zajmie. Ale oprócz montażu czeka na Ciebie więcej zagadnień, takich jak fotografowanie natury, robienie portretów czy kurs photoshopa. Jeżeli do tematu podchodzisz poważnie, sprawdź koniecznie oferowane kursy!