Jak przeżyć przeprowadzkę z wioski do dużego miasta

Zbieg okoliczności nieraz zmusza nas do opuszczenia naszego miasteczka i przeniesienia się do wielkiego miasta. Jak sobie poradzić z nowym Big City Life? Oto odpowiedzi naszej redakcji.

Jak przeżyć przeprowadzkę z wioski do dużego miasta

Zanim zaczniemy z naszym artykułem, gratulujemy tobie za podjęcie tak odważnej decyzji. Opuszczenie swojego gniazda we wiosce lub w małym miasteczku nie jest łatwe - tym bardziej dobrowolne wdanie się w tłum i szaleństwo wielkiej metropoli. Tak wielkie zmiany mogą być ciężkie do strawienia.

Biuro naszej redakcji comprigo także jest zlokalizowane w dużym mieście i wiele redaktorów się tutaj przeprowadziło z mniejszych miast. Z własnych doświadzeń możemy Tobie dać najlepsze pomysły i inspiracje, jak się zadomowić w metropli i poczuć ten nowy styl życia.

Nie masz ogródka lub balkonu, na którym mógłbyś rozpalić grilla?

Nie masz ogródka lub balkonu, na którym mógłbyś rozpalić grilla?

Zobacz ofertę

W małym miasteczku rytuał grillowania to doskonały sposób na poznanie nowych sąsiadów. Niestety w wielkim mieście ciężko jest beztrosto odpalić grilla ze względu na brak wolnego miesca pod gołym niebem. Jednak nadal masz szansę być gospodarzem grilla, jeżeli jesześ gotów na rezygnację z węgla i ognia. Z grillem elektrycznym możesz przyjąć gości w kuchni, jeżeli przy tym podejmiesz wszelkie środki ostrożności. 

Odzyskaj dobry sen

Odzyskaj dobry sen

Zobacz ofertę

Mieszkańcy małych miast niewątpliwie są przyzwyczajeni do całkowitej ciemności w nocy i słodkiego snu bez żadnych przeszkód. Trochę inaczej może to być po przeprowadzce do wielkiego miasta: Światła uliczne, mrugające reklamy, sklepy nocne i ruch całej metropoli mogą spędzić tobie sen z oczu.

Ciemne grube zasłony na okna są idealnym rozwiązaniem żeby utrzymać ciemność w twojej sypialni i zapewnić sen bez przeszkód. 

Jeżeli twoja okoliczność jest zbyt głośna, mógłbyś przywrócić spokojny sen używając zatyczek do uszu.

Odkryj zielone kąty w mieście

Odkryj zielone kąty w mieście

Zobacz ofertę

Tęskisz na przyrodą? Idź na ekspedycję i poodkrywaj parki w wielkim mieście. Spacer w zielonym, świerze powietrze i słońce to najlepsza terapia na odpoczynek od codziennego stresu metropoli. 

Mógłbyś zaprosić nowych znajomych na piknik w parku. Nie ma lepszej metody zapoznania przyjaciół niż spędzanie wolnego czasu razem w pięknej okolicy. Jeżeli wszystkie stoliki piknikowe w parku już są pozajmowane, ten składany stolik jest po prostu idealny. 

Nie daj szansy złodziejom

Nie daj szansy złodziejom

Zobacz ofertę

Na wiosce każdy każdego zna: Sąsiadów, ich rozinę i przyjaciół, psa i kota. Ale w dużym mieście pełno jest osób, których dotąd nie spotkałeś i z którymi nigdy się nie zapoznasz. Oczywiście jest to może też powodem twojej przeprowadzki: Chcesz wpaść na mnóstwo nowych interesujących ludzi.

Niestety minus tak masywnej anonimowośći i wielkiej populacji to wyższa przestępczość - zwłaszcza kieszonkowcy mają tutaj wiele szans. Dobrze że pomyśleli o tym projektanci specjalnych plecaków antykradzieżowych, których tak łatwo nie da się rozpiąć w tłumie ludzi.

Wskocz na rower dla ochrony środowiska

Wskocz na rower dla ochrony środowiska

Zobacz ofertę

To, co chyba każdy uwielbia w wielkim mieście, to dobry transport publiczny. Autobusy, tramwaje lub metro łączą nas z najważniejszymi miejscami. Masz któtszą trasę do pokonania? Możesz się przejść lub wskoczyć na rower.

Jazda rowerem jest znacznie lepsza dla środowiska, dla zdrowia i dla zwiedzania dotąd nieodkrytych miejsc w twojej okolicy. Tylko koniecznie pomyśl o dobrym zamku, żeby odnaleźć rower w tym samym miejscu, w którym go odstawiłes!

Przygotuj się na pogodę

Przygotuj się na pogodę

Zobacz ofertę

We wielu metropolach jak na przykład Nowy Jork, Londyn lub Hamburg często pada deszcz. Nie wyglądaj jak nieporadny turysta, który przebija się przez tłok ludzi z wielkim parasolem. Lepsza opcja to dobra kurtka przeciwdeszczowa. Tutaj warta jest inwestycja w dobrą jakość

Odwiedź także inne metropole

Odwiedź także inne metropole

Zobacz ofertę

Teraz już trochę pomieszkałeś w dużym mieście i jesteś zafascynowany tym światem w okół siebie. Ale to nie wszystko - świat jest wielki i szeroki. Jest tyle dużych miast na świecie i każde ma własny charakter. Jako mieszkaniec wielkiego miasta masz szybki dostęp do lotnisk, więc porównaj twoją metrololę do innych i udaj się w podróż. 

Jeżeli chcesz jakąkolwiek dokumentacje o tym, jakie kraje już zwiedziłes, przyda ci się mapka-zdrapka