Nostalgiczne wspomnienie lat 90: te słodycze wszyscy kochaliśmy

Dołącz do nas w podróż po krainie dziwnych retro słodyczy z lat 90

Nostalgiczne wspomnienie lat 90: te słodycze wszyscy kochaliśmy

Przypominasz sobie jeszcze lata 90? Dekada ubrań w neonowych kolorach, butów na ogromnych koturnach i grzywki w zygzak. Siedziałeś na swoim nadmuchiwanym krześle i troskliwie opiekowałeś się swoim pierwszym zwierzakiem: Tamagotchi. W telewizji królowały programy typu talk show, a z radia na każdym kroku atakowali Backstreet Boys. 

W latach 90 nie tylko ubrania były niezwykłe - nawet słodycze z tamtych czasów wydają się bardziej dziwaczne niż smaczne (przynajmniej z dzisiejszej perspektywy). Było tak, ponieważ wtedy większą rolę odgrywał wygląd słodyczy, a nie ich smak. On często był drugorzędny. Dlatego właśnie jedliśmy oranżadę w proszku i gumę do żucia na metry.

Niemniej jednak, sensacyjne słodycze tamtych czasów zasługują na status kultowych przede wszystkim ze względu na ich nostalgiczną funkcję i zagwarantują każdemu dziecku lat 90 uśmiech na twarzy.

Dołącz do nas w podróż po retro słodyczach z dzieciństwa i odkryj dawno zapomniane skarby i młodzieńcze grzechy.

Gumy Center Shock

Gumy Center Shock

Zobacz ofertę

Kto ich nie zna: bardzo SHOCKujące gumy do żucia. Nie bez powodu ta guma do żucia była rozdawana jako próba odwagi na placach zabaw: spróbuj ją zjeść, nie robiąc przy tym grymasu na twarzy! Czego to się nie jadło jako dziecko...

Pomijając już to, że każdy z nas już kiedyś jadł tego lizaka w kształcie stopy... Tu nie chodziło nawet o lizaka, a bardziej o strzelające cukierki, które były w opakowaniu! 

Gumy do żucia w kształcie papierosów

Gumy do żucia w kształcie papierosów

Zobacz ofertę

Z pedagogicznego punktu widzenia może to być produkt budzący wątpliwości, ale za dzieciaka był po prostu na czasie: gumy do żucia w kształcie papierosów, dzięki którym wszyscy choć przez chwilę czuliśmy się jak dorośli. Idealne dla wszystkich dzieci, które chciały naśladować swojego ojca, ale w wersji beznikotynowej. Czym byłyby lata 90 bez tego hitu!

Gumy do żucia kulki

Gumy do żucia kulki

Zobacz ofertę

Fanem którego koloru byłeś? Tutaj każdy miał swojego faworyta, trzeba to otwarcie przyznać. Dobrze, że kulek w opakowaniu było kilka, bo zawsze traciły smak zbyt szybko... :)

Pudrowe bransoletki

Pudrowe bransoletki

Zobacz ofertę

Tak samo praktyczne kiedyś, jak i dzisiaj: pudrowe bransoletki do jedzenia. Były też zegarki, pamiętacie? W ten sposób można było wcinać słodycze i nadal mieć wolne ręce :) Nie tylko wyglądają mega słodko, takie też są: prawie w 90% składają się z cukru.

Gumy balonowe Turbo

Gumy balonowe Turbo

Zobacz ofertę

Pamiętacie ten klasyk? I nieodłączne szalone kolekcjonerstwo? Wszystkie dzieci zbierały zdjęcia samochodów, motocykli i innych pojazdów, a potem się nimi wymieniały. Wiedzieliście, że kształt gumy ma przypominać ślad po oponie?

Oranżada w proszku

Oranżada w proszku

Zobacz ofertę

Czy ktoś z tej oranżady w proszku rzeczywiście zrobił kiedyś napój? Śmiemy w to wątpić! Jej jedyne przeznaczenie to spożywanie na sucho, prosto ze słomki! Trzeba było tylko uważać, żeby się nie zatkało, wtedy powstawał problem...

Guma do żucia Tubble Gum

Guma do żucia Tubble Gum

Zobacz ofertę

Ani to nie wyglądało, ani to nie smakowało. Ale i tak wszyscz uwielbiali tą gumę do żucia w tubce. Przynajmniej można było robić z niej wielkie balony!

Guma do żucia Hubba Bubba

Guma do żucia Hubba Bubba

Zobacz ofertę

Pamiętacie, jak długo można było się zachwycać tą gumą? Nic dziwnego, w końcu ma ona aż 1.8 metra długości! Na pewno kiedyś mieliście z nią do czynienia. 

Galaretki w różnych kolorach i smakach. Czy trzeba dodawać coś więcej? My już na sam widok czujemy smak naszego dzieciństwa!

Tradycyjne, kultowe i niezastąpione: krówki z Milanówka. Należą chyba do najstarszych polskich słodyczy: ich historia sięga początków XX wieku! Produkowane w podwarszawskim Milanówki krówki zawdzięczają swój wspaniały smak 3 prostym składnikom: mleku, masłu i cukrowi

Kolorowe lizaki

Kolorowe lizaki

Zobacz ofertę

Pamiętacie te lizaki pakowane w przezroczysty celofan? Każdy z oryginalnym i niepowtarzalnym wzorem. Aż się łezka w oku kręci na to wspomnienie dzieciństwa!