Słuchawki do grania dobrej jakości. Czyli jakie?

Tchnij nowe życie w swoje doświadczenia gamingowe i sprawdź, co wpływa na jakość słuchawek do grania.

Słuchawki do grania dobrej jakości. Czyli jakie?

Po wielu godzinach grania w ulubioną grę wideo możesz chcieć czegoś lepszego niż standardowe słuchawki. Poznaj świat słuchawek gamingowych wysokiej jakości. Dobre słuchawki zadbają o lepsze wrażenia podczas grania. Ale co oznacza "dobre"? Wymieniliśmy wszystkie istotne czynniki, które pomogą Ci w znalezieniu dobrych słuchawek.

Bezprzewodowe vs przeowodwe

Bezprzewodowe słuchawki pozwalają na poruszanie się w trakcie gry, co przydaje się, jeśli chcesz rozprostować nogi (lub skakać z radości po strzeleniu bramki w FIFA). Najczęściej są synchronizowane z konsolą do gier przez Bluetooth lub przez kabel.

Słuchawki bezprzewodowe są jednak nieco droższe niż słuchawki przewodowe ze względu na dodatkową technologię. Ładowanie trwa kilka godzin, chociaż żywotność baterii może wynosić od 15 do 20 godzin w przypadku najlepszych modeli. Jeśli jednak grasz na komputerze to eksperci polecają przewodowe słuchawki do grania, ponieważ w tej sytuacji kabel nie stanowi większego problemu, a słuchawek nie trzeba ładować.

Słuchawki z dźwiękiem przestrzennym

Podczas grania w niektóre gry wideo kierunek dźwięku jest bardzo ważny. Jeśli lubisz takie gry jak Call of Duty, będziesz chciał wiedzieć z której strony nadchodzi ostrzał wroga.

W słuchawkach z dźwiękiem przestrzennym sterowniki dla różnych kanałów audio są wbudowane w każdą stronę ucha, co pozwala usłyszeć dźwięk pod różnymi kątami. Ta funkcja bardzo ułatwia identyfikację kierunku dźwięku, co jest korzyścią dla graczy FPS (dla niewtajemniczonych: to oznacza strzelankę pierwszoosobową).

Co sprawia, że słuchawki dla graczy są dobre?

Trudno jest określić, jak wygodne są słuchawki, zanim zaczniesz ich używać. Czasami zestawy zawierają mikrofony, więc możesz rozmawiać z innymi graczami, ale warto zastanowić się, czy rzeczywiście jest to funkcja, której szukasz i będziesz używać.

Komfort w dużej mierze zależy od rodzaju materiału użytego do stworzenia zestawu słuchawkowego. Słuchawki są wykonane z szerokiej gamy materiałów, w tym ze skóry, a nawet metalu, a każda opcja ma swoje wady i zalety.

Na przykład zestawy słuchawkowe ze skórzanymi nausznikami mogą na pierwszy rzut oka wyglądać na produkt z wyższej półki, ale skóra nie jest odporna na pot, więc po kilku godzinach słuchawki mogą stać się śliskie. Z drugiej strony, słuchawki z piankowymi nausznikami są czasem bardziej miękkie, ale materiał może początkowo nie wydawać się tak przyjemny. Będziesz także chciał się upewnić, że opaska siedzi wygodnie na Twojej głowie i zbyt mocno nie naciska. Pamiętaj - nawet najmniejsza uciążliwość po kilku godzinach może zacząć bardzo dokuczać.

Spróbuj znaleźć więc słuchawki gamingowe, które sprawdzą się w każdej sytuacji. Powinny być wygodne, dopasowane do Twoich potrzeb i wystarczająco dobrej jakości, abyś nie musiał szukać nowych za kilka miesięcy.