Student + stres: zobacz najlepsze sposoby na naukę do sesji

Niezależnie od kierunku, który studiujesz, odpowiednie przygotowanie do egzaminów to klucz do sukcesu. Dużo materiału, różne przedmioty i 4 egzaminy w jednym tygodniu? Sprawdź sposoby na zrelaksowanie się, skoncentrowanie i lepszą organizację.

Student + stres: zobacz najlepsze sposoby na naukę do sesji

Obojętne, czy jesteś nowym studentem świeżo po tygodniu orientacyjnym i nadal próbujesz ogarnąć jak zapisać się na przedmioty, czy jesteś doświadczony i obeznany, a niedługo oddajesz pracę dyplomową - egzaminy to ciężka sprawa. Mało czasu, za to mnóstwo stresu i nieprzespanych nocy. 

Żadnego studenta jednak to nie ominie. Zastanawiasz się jak robią to inni i jakimś cudem nie doznają załamania nerwowego? W takim razie jest to artykuł dla Ciebie. Znajdziesz tutaj zbiór porad i naszych ulubionych produktów, które pomogą Ci w dotrwaniu do końca semestru. 

Zrób plan na cały semestr

Zrób plan na cały semestr

Zobacz ofertę

Może myślisz, że jesteś gotowy na egzaminy. Chodziłeś na wszystkie zajęcia, robiłeś notatki. Pewnie, zapomniałeś napisać parę esejów i nie dokończyłeś czytać wszystkich lektur, ale to nie będzie problem, no nie? Nieprawda! Wiele egzaminów będzie bazować na lekturach i innych wymienionych w sylabusie pozycjach, a nie na tym co było omawiane na zajęciach.

Stań się dobrze zorganizowanym studentem dzięki temu planerowi akademickiemu. Wpisuj, kiedy chcesz skończyć poszczególne rozdziały lub eseje i wyrób w sobie nawyk codziennego zaglądania do kalendarza.

Przychodź na zajęcia

Przychodź na zajęcia

Zobacz ofertę

Skoro już teraz czytasz zadane lektury i oddajesz eseje na czas, czas na następny krok - przychodź na zajęcia. Wykładowcy ciężko pracują nad przygotowaniem swoich lekcji, a Twoim jedynym zadaniem jest pojawienie się, robienie notatek i uczestnictwo w dyskusji (jeśli trzeba). Przychodzenie na zajęcia jest najprostszym i najbardziej efektywnym sposobem na gładkie zdanie egzaminów.

Jeżeli nie jesteś rannym ptaszkiem i ciężko zwlec Ci się z łóżka o 7, mamy dla Ciebie rozwiązanie: budzik Sonic Bomb. Uwierz nam - z alarmem o głośności 85 decybeli już nigdy więcej nie zaśpisz.

Rób czytelne notatki

Rób czytelne notatki

Zobacz ofertę

Więc kiedy już chodzisz na zajęcia i oddajesz na czas eseje, bądź pewny, że robisz dobre, czytelne i składne notatki. Ważne: Twoje notatki nie będą się do niczego nadawać, jeśli nie będziesz ich mógł nawet odczytać. Podczas przygotowań do egzaminu porównaj swoje notatki z zapiskami znajomych, to pomoże w uzupełnieniu luk i upewnieniu się, że wszystkie informacje się zgadzają. 

Wykorzystaj zeszyty z kolorowymi kartkami, dzięki czemu każdy przedmiot będzie miał osobny kolor, wszystko będzie na swoim miejscu i zyskasz pełną przejrzystość!

Połowa semestru za Tobą, dzielnie chodzisz na wszystkie zajęcia, piszesz eseje i czytasz lektury, ale najchętniej cały weekend przeleżałbyś na kanapie. Ale niedługo zbliża się sesja, wszystkie terminy oddania prac i prezentacji i ogarnia Cię stres. Bądź aktywny! Spróbuj jogi, idź pobiegać lub poruszaj się w domu. Wiele badań potwierdziło, że sport obniża poziom stresu. 

Kiedy studiowanie i uczenie może wydawać się zajęciem, które robi się samotnie, spotkanie się ze znajomymi z uczelni i powtórzenie materiału to naprawdę dobry sposób na końcowe przygotowania. Możecie przegadać pomysły na pracę dyplomową, wiarygodność różnych źródeł i korygować sobie prace. Aby wzmocnić koncentrację i pamięć nie zapomnij o super food!

Sprawdź korepetycje

Sprawdź korepetycje

Zobacz ofertę

Nadal nie jesteś pewny, że poradzisz sobie ze wszystkimi przygotowaniami? Sprawdź ofertę swojego uniwersytetu, prawie każdy oferuje dyżury poszczególnych wykładowców, gdzie możesz zapytać o co tylko chcesz i wyjaśnić niejasności. Nie wstydź się poprosić o pomoc, jeśli czegoś nie rozumiesz. 

Jeżeli znalezienie korepetytora Ci się nie uda, sprawdź Khan Academy. Jest to platforma edukacyjna, która oferuje ponad 3000 filmików na ponad 200 tematów. Czasami inna perspektywa na dany temat wyjaśni wszystkie wątpliwości. 

Zorganizuj dzień tylko dla siebie

Zorganizuj dzień tylko dla siebie

Zobacz ofertę

Ciężko pracowałeś cały semestr, ale zbliżające egzaminy i tak wzbudzają strach i wywołują stres. Nie zarywaj każdej nocy aż do samego egzaminu, ponieważ będziesz wycieńczony psychicznie i fizycznie. Zrób sobie przerwę kilka dni przed, wyjdź na spacer do parku, porób to, co sprawia Ci najwięcej przyjemności, wycisz się z książką. My lubimy aromaterapeutyczne świeczki, które uspokajają nerwy.