Najlepsze lekarstwo na nudę podczas długich wakacyjnych podróży

Huh, wyjazd na wakacje samochodem dłuży się przede wszystkim dzieciom. Słynne "kiedy będziemy na miejscu" dobiegające co kilkanaście minut z tylniego siedzenia znają zapewne wszyscy rodzice. Zapakuj kilka małych gier, którymi zaskoczysz dzieciaki.

Najlepsze lekarstwo na nudę podczas długich wakacyjnych podróży

Urlop zaczyna się w momencie, kiedy wszystko jest spakowane, a dzieci siędzą w samochodzie. Aby jazda stała się przyjemnością, skorzystaj z zabawnych i pomysłowych gier.

Możecie na przykład wymyślić wspólną historię. Jedna osoba zaczyna na przykład: "mała mysz straciła rodzinę, była zupełnie sama, ale potem ...". I  następna osoba kontynuuje opowieść, wykorzystując swoje pomysły.

Również fajnie: tworzenie domina ze słów. Jedna osoba mówi zdanie złożone z dwóch słów, np. pokój hotelowy. Następna musi utworzyć nowe podwójne słowo, które będzie się zaczynało od drugiego słowa, np. hotelowy ręcznik ... I tak dalej :)

Możecie także wypróbować quiz na temat zwierząt. Pierwsza osoba wymyśla zwierzę, ale nie mówi na głos jego nazwy. Inni mogą zadawać pytania, na które można odpowiedzieć tylko "tak" lub "nie". Pytania typu "Czy ma miękkie futro?" lub "Czy to zwierzę może szybko biegać?". 

Oczywiście istnieje cały szereg innych gier, dzięki którym dzieci zajmą się same sobą. Poniżej zobaczycie pięć, które szczególnie polecamy:

Zagadki Smoka Obiboka

Zagadki Smoka Obiboka

Zobacz ofertę

Dzieci uwielbiają zagadki! A ten zestaw zawiera ich aż 135. Na jednej stronie znajdziecie rymowane zagadki, a po drugiej pięknie ilustrowane odpowiedzi. Przewidziana jest też nagroda - za rozwiązaną zagadkę otrzymuje się żeton. Na końcu łatwo więc policzyć, kto jest mistrzem zagadek Smoka Obiboka!

Gra magnetyczna Bellz: złap dzwoneczki!

Gra magnetyczna Bellz: złap dzwoneczki!

Zobacz ofertę

Żeby zagrać w Bellz, nie potrzebujesz dużo miejsca - wystarczy składany stolik w samolocie lub środkowe siedzenie tylnej części samochodu. Nawet jeśli instrukcja gry brzmi nudno, gra zdecydowanie taka nie jest. Celem jest uzyskanie 10 dzwonków tego samego koloru za pomocą magnetycznej różdżki. Łatwizny? Jeśli przez przypadek złapiesz nie swój kolor, tracisz kolejkę! Pole gry służy jednocześnie do przechowywania. Od 2 do 4 graczy.

Samochodowe bingo na długie podróże: szukaj, odkrywaj i wygrywaj

Samochodowe bingo na długie podróże: szukaj, odkrywaj i wygrywaj

Zobacz ofertę

Bingo to klasyczna gra, w którą prawdopodobnie już kiedyś grałeś. Autobingo działa podobnie. Jest to idealna gra podczas jazdy samochodem lub przejażdżki pociągiem. Zawiera ona 100 kart z obrazkami. Bierzecie kartę, patrzycie na obrazek - pierwsza osoba, która znajdzie wszystkie motywy ze swoje karty (np. patrząc przez okno), wygrywa. Zapakowane w praktyczne pudełko.

Logic card - mnóstwo łamigłówek

Logic card - mnóstwo łamigłówek

Zobacz ofertę

Gra dla młodszych i starszych dzieci - będą musiały zmierzyć się z podchwytliwymi zadaniami matematycznymi i wymagającymi myślenia zagadkami logicznymi. Jest kilka rodzajów trudności, dlatego mogą zagrać dzieci w wieku od 6 do 12 lat.

Kostka Rubika: najtrudniejsza zagadka na świecie

Kostka Rubika: najtrudniejsza zagadka na świecie

Zobacz ofertę

Na początku lat 80. każde dziecko miało tą kostkę. Także dorośli próbowali tej trudnej układanki 3D. Kostkę obracało się i przekręcało do momentu, w którym wszystkie ścianki były tego samego koloru. Nawiasem mówiąc, magiczny sześcian jest nie tylko miłym zajęciem, mówi się również o jego magicznych efektach: trenuje umysł, pobudza wyobraźnię, poprawia pamięć i cierpliwość, a nawet zmniejsza stres. Właściwa rzecz, aby zachować spokój w korku - dla rodziców i dzieci!