Środki na owady: te produkty Cię nie zawiodą!

Owady to najbardziej denerwujący aspekt lata. Ale na szczęście jest wiele środków i trików, żeby się przed nimi ochronić. Wypróbowaliśmy je dla Ciebie.

Środki na owady: te produkty Cię nie zawiodą!

Swędzi godzinami - denerwujące ugryzienie komara, który dopadł Cię na tarasie lub podczas spaceru nad jeziorem. Komary szczególnie cieszą się ciepłą pogodą, zapachem potu i dwutlenku węgla, którzy ludzie wytwarzają przez płuca i skórę. Na szczęście istnieje cała gama domowych środków zaradczych i skutecznych produktów, które chronią przed komarami - bez względu na to, czy przebywasz w przyrodzie, siedzisz w ogrodzie czy śpisz w sypialni.

Podczas wieczoru na tarasie

Komary pojawiają się licznie po zmierzchu, szczególnie w pobliżu wody. Możesz ich więc uniknąć, jeśli nie będziesz chodzić po polach lub łąkach nad jeziorami, rzekami i strumieniami po zachodzie słońca. Możesz także nosić jasne ubrania z długimi rękawami. Owady wolą siedzieć na ciemnych powierzchniach, aby się kamuflować.

Dodatkowo polecamy Ci te produkty:

Spryskaj skórę środkiem Autan Protection Plus

Spryskaj skórę środkiem Autan Protection Plus

Zobacz ofertę

Każdy, kto mieszka w rejonie ubóstwianym przez komary i lubi siedzieć na zewnątrz wieczorem, nie może się nie sięgnąć po spraye, kremy lub balsamy przeciw komarom. Pokrywają zapach naszego ciała, więc komary nie mogą już zidentyfikować swojego celu. Po kilku godzinach musisz ponownie użyć środka. Wielokrotnym zwycięzcą testu wśród "ochraniaczy" jest Autan Protection Plus.

Ważne: rozpyl spray równomiernie na wszystkie obszary skóry, które mają być chronione, a następnie rozetrzyj środek ręką. W obszarze przedramienia potrzeba około 6-7 rozpyleń. Aby nanieść go na twarz, najpierw spryskaj dłoń, a następnie rozprowadź oszczędnie Autan, unikając okolic oczu i ust.

Zapal świecę zapachową La Jolíe Muse

Zapal świecę zapachową La Jolíe Muse

Zobacz ofertę

Świece zapachowe są ładne, a dzięki swojemu specjalnemu zapachowi mogą chronić przed owadami, takimi jak komary. Działają one bez substancji chemicznych i tworzą niewidoczną barierę. Szczególnie fajna jest ta świeca o przyjemnym świeżym zapachu. Świeca zapachowa "La Jolíe Muse" zapewnia ochronę przez 45 godzin, więc wystarczy na wiele pięknych letnich wieczorów.

Dzień w otoczeniu przyrody

Podczas wędrówki lub spaceru najlepiej chronić się też przed kleszczami, które lubią przebywać w wysokich trawach i krzewach. Bardzo pomocne będą solidne zamknięte buty, długie spodnie i koszulka z długim rękawem. Dzięki jasnym kolorom szybko zlokalizujesz na sobie intruza.

Bardzo ważne po wycieczkach: dokładnie sprawdź swoje ubrania i ciało, aby usunąć kleszcze jeszcze przed ukąszeniem.

Jeśli krwiopijca już się wgryzł, jak najszybciej wyciągnij go pęsetą do kleszczy (borelioza przenosi się po około dwóch godzinach). 


Jeśli chcesz zrobić więcej - polecamy ten produkt:

Spryskaj skórę i ubrania środkiem "Anti Brumm"

Spryskaj skórę i ubrania środkiem "Anti Brumm"

Zobacz ofertę

Specjalne produkty przeciw kleszczom, takie jak "Anti Brumm" zawierają składniki chemiczne: ikarydynę, DEET i citriodiol. Składniki te zostały uznane za szczególnie skuteczne przez Światową Organizację Zdrowia (WHO). Zakłócają zmysł węchu i przez to powstrzymują kleszcze. W testach dermatologicznych lek został sklasyfikowany jako bardzo przyjazny dla skóry. Jednak nie należy go stosować na rany i błony śluzowe, a także trzeba unikać kontaktu z oczami.

Nawiasem mówiąc, środki, które zawierają tylko mieszankę olejków eterycznych pachną lepiej, ale są nieskuteczne. Każdy, kto użyje "Anti Brumm" jest chroniony przez około 6 godzin.

Na komary w pokoju

Komary wchodzą do mieszkania przez okna i drzwi. Oczywiście możesz na nie polować, ale potrzebujesz do tego umiejętności i cierpliwości. Ponadto na ścianach mogą pojawić się nieestetyczne plamy. Lepiej odkurzyć komary, które siedzą na ścianie - zwykle nie reagują wystarczająco szybko, aby uciec.


Ale możesz zrobić więcej. Nasze wskazówki:

Zasłoń okno z moskitierą okienną "Tesa Insect Stop Standard"

Zasłoń okno z moskitierą okienną "Tesa Insect Stop Standard"

Zobacz ofertę

Dzięki moskitierze muchy i irytujący krwiopijcy nie zbliżą się do Ciebie. Moskitiera "Tesa Insect Standard" dostarczana jest w rozmiarze 130 x 150 cm i może być indywidualnie przycięta. W komplecie jest także samoprzylepna taśma Velcro do łatwego montażu bez wiercenia. Przy okazji: siatkę przeciw owadom można prać w pralce w temperaturze 30°C.


Podłącz do kontaktu "Nexa Lotte 3w1"

Podłącz do kontaktu "Nexa Lotte 3w1"

Zobacz ofertę

Wtyczki do kontaktu rozprzestrzeniają środki owadobójcze w pomieszczeniu i z daleka zabijają insekty. Środek Model Nexa Lotte ma wygodny włącznik. Ma to tę zaletę, że insektycydy nie są wydzielane przez cały dzień, ale tylko wtedy, gdy są potrzebne. Zmniejsza to poziom zanieczyszczeń w powietrzu. W rzeczywistości substancje czynne mogą zagrażać zdrowiu alergików i niemowląt. To kolejny powód, dla którego nie powinieneś używać ich na stałe i nie ustawiać zbyt blisko głowy.

Warto wiedzieć: środek działa nie tylko przeciwko komarom, ale także przeciwko muchom i ćmom. W komplecie dostajesz fiolkę z prepatem owadobójczym o pojemności 35 ml, która wystarczy na 45 dni. Jak się skończy, możesz zamówić nową.

Użyj sprayu na insekty "Raid Paral"

Użyj sprayu na insekty "Raid Paral"

Zobacz ofertę

Spraye na insekty działają przy pomocy neurotoksyn. W większości przypadków są to pyretroidy. Dla owadów są one śmiertelne, ale ludzie mają enzymy, które je rozkładają. W związku z tym ten środek owadobójczy nie jest dla nas toksyczny. Trzeba uważać tylko na to, żeby dzieci nie wdychały go w dużych ilościach. W przeciwnym razie może to spowodować zaczerwienienie oczu, ból i zawroty głowy i nudności (nawet u dorosłych). Dlatego starannie przewietrz pomieszczenie po użyciu sprayu Raid Paral.

Kiedy już Cię ugryzie...

Po ukąszeniu owada pomoże przede wszystkim schłodzenie ugryzionego miejsca. Możesz do tego użyć lodu albo bardzo zimnej butelki. Swędzenie ustąpi jeśli dwoma palcami chwycisz skórę wokół ukąszenia i wbijesz w nie paznokieć.

Są także produkty, które pomogą Ci w wypadku swędzenia...

Użyj sztyftu "After Bite"

Użyj sztyftu "After Bite"

Zobacz ofertę

Specjalne maści, żele lub kremy z apteki wnikają w skórę i chłodzą oraz łagodzą miejsce ukąszenia. Praktyczny w podróży: sztyft "After Bite", który zmieści się w każdej torebce. Chociaż zapach jest nieco ostry, opłaca się go wytrzymać.

Dobrze wiedzieć: sztyft pomaga także na ukąszenia os, gzów, pszczół i poparzenia pokrzyw lub meduz.

Elektroniczne urządzenie do łagodzenia ukąszeń "Bite away" działa przy pomocy ciepła

Elektroniczne urządzenie do łagodzenia ukąszeń "Bite away" działa przy pomocy ciepła

Zobacz ofertę

Bez nieprzyjemnego zapachu i chemii: "Bite away". Podczas użycia traktujesz ugryzienie krótką falą ciepła. Po naciśnięciu jednego z dwóch przycisków (3 sekundy dla dzieci / 6 sekund dla dorosłych) urządzenie wytwarza temperaturę około 51 ° C przez wybrany czas. W razie potrzeby aplikację można powtórzyć. W międzyczasie rób co najmniej 10 sekund przerwy. Działa to świetnie, natychmiast łagodzi obrzęk i świąd. Tylko w przypadku bardzo wrażliwych osób skóra może zostać lekko podrażniona i się zaczerwienić.