8 cudownych sukienek w stylu vintage

Sprawdź fantastyczne sukienki, które dla Ciebie wybraliśmy.

8 cudownych sukienek w stylu vintage

Jeżeli uważasz, że ludzie w okresie od lat 20. do 50. (i częściowo 60.) naprawdę mieli gust, jeżeli chodzi o stylowe ubrania - ten artykuł jest dla Ciebie. Trendy w modzie lubią się powtarzać, a tegoroczne wykazują rosnące zainteresowanie stylami vintage i retro z lat 40. i 50. 

Moda lat 80. także przeżywała swój powrót kilka lat temu, ale niektórzy nie rozumieją, co fascynującego było w saszetkach, welurze, wielkich, plastikowych, pomarańczowych kolczykach i ogrodniczkach. Ubrania w stylu vintage z wcześniejszych dziesięcioleci wyraźnie wygrały (póki co) walkę, co niezmiernie nas cieszy. 

Jedną z najlepszych rzeczy w noszeniu tych fantastycznych, eleganckich sukienek jest to, że wszystkie kobiety, bez względu na budowę ciała, będą wyglądać w nich nieziemsko. Wybraliśmy sukienki w stylu vintage i retro od sukienek w stylu pin-up z lat 40., po eleganckie sukienki z lat 50. lub wesołe modele z lat 20. Życzymy przyjemnego przeglądania!

Sukienka ślubna w stylu lat 20.

Sukienka ślubna w stylu lat 20.

Zobacz ofertę

Wielkie suknie ślubne, które sprawią, że będziesz wyglądać jak śmietankowy muffin to nie to, czego szukamy. Ten śliczny model został zainspirowany sukienkami w stylu flapper z lat 20. Zadbaj o najmniejsze szczegóły i wykończ tą stylizację na przykład taką opaską w stylu vintage.

Bardzo popularnym typem sukienki w latach 30. była tak zwana "wrap-dress". Owijało się je wokół pleców i mocowano w talii za pomocą krawata. Były wygodne, dostępne i miały być sukienkami domowymi, podobnie jak sukienki koszulowe z lat 50. Ten model będzie idealny na lato!

Sukienka pin-up z lat 40.

Sukienka pin-up z lat 40.

Zobacz ofertę

Jeśli jest coś, co wyraźnie przywraca styl pin-up, to jest to właśnie taka sukienka ołówkowa z nadrukiem w groszki i dekoltem w kształcie serca. Sukienki pin-up miały zazwyczaj jasne kolory, celebrowały młodość i seksapil. Noś tą elegancką sukienkę z czerwoną opaską z kokardą, co doda Twojemu wyglądowi jeszcze więcej autentyczności.

Sukienka koszulowa z lat 40.

Sukienka koszulowa z lat 40.

Zobacz ofertę

Sukienki koszulowe z długimi, szerokimi spódnicami były niezwykle popularne w latach 40. i 50. ze względu na ich świetny kształt. Jeśli jesteś fanem fantastycznego serialu Mad Men z serii AMC, zapewne pamiątasz Betty Draper, która nosiła takie sukienki w każdym sezonie.

Sukienka swing dress z lat 50.

Sukienka swing dress z lat 50.

Zobacz ofertę

Podobnie jak sukienki koszulowe, sukienki swing dress były szalenie modne w latach 50. Te pierwsze były używane w życiu codziennym (znane również jako "sukienki domowe"), a drugie były zakładane na specjalne okazje, takie jak wyjście na kolację lub do pracy. Ta sukienka marki Unique Vintage jest dostępna w wielu kolorach (czerwonym, czarnym, zielonym, białym), a także w kwiecistym mixie.

Sukienki ołówkowe były tak samo popularne, jak koszulowe i swing dress. Są one pozwiązane z sukienkami pin-up z lat 40. i były używane do biura lub na wyjścia. Nie wszystkie kobiety odważyły się je nosić, ponieważ podkreślały każdą krzywiznę ciała. Ta elegancka sukienka z bufiastymi rękawami i kokardą, dostępna w kolorze niebieskim lub czerwonym, jest po prostu rewelacyjna.

Sukienka Rockabilly z lat 50.

Sukienka Rockabilly z lat 50.

Zobacz ofertę

Sukienki Rockabilly były inspirowane nie tylko sukienkami pin-up z lat 40., ale także ikonami muzyki rock and roll, a także, w niektórych przypadkach, nowoczesnymi tendencjami w kraju. Kropki, kwiaty (jak czerwone róże), owoce, a nawet czaszki były powszechnymi nadrukami. Albo chłopcy ubrani na różowo. Wszystko było możliwe! Uważamy, że ta sukienka z wiśniowym nadrukiem jest po prostu fantastyczna.

Sukienka mini w psychodelicznym designem z lat 60.

Sukienka mini w psychodelicznym designem z lat 60.

Zobacz ofertę

Krótkie sukienki były absolutną rewolucją w latach 60. Noszenie takiej sukienki lub spódnicy było wtedy jednoznaczne z komunikatem o wolności, wyzwoleniu seksualnym i prawach kobiet. Ta sukienka, która dodaje psychodelicznego akcentu lat 60. do jej śmiałego, żywego designu, doskonale oddaje istotę tej dekady.