Wakacje z książką - najlepsze tytuły

Tęsknisz za czasem tylko dla siebie, który sprawi, że stres zniknie a Ty nabierzesz nowych sił? Zrób coś dla swojego ducha podróżując po ekscytujących miejscach zarówno w świecie fizycznym, jak i wyimaginowanym.

Wakacje z książką - najlepsze tytuły

Jeśli codziennie dajesz z siebie jak najwięcej w każdej dziedzinie, ten artykuł jest napisany specjalnie dla Ciebie! Dynamiczny styl życia czasami wydaje się nieunikniony w dzisiejszych czasach. Na szczęście na całym świecie jest do odwiedzenia wiele odpowiednich miejsc, aby uwolnienić się od codziennego stresu. Jest to okazja, aby uciec od tego wszystkiego i odzyskać zdrowie fizyczne, psychiczne i duchowe.

Wybraliśmy siedem lokalizacji, po jednej na każdym z siedmiu kontynentów świata, gdzie można cieszyć się zasłużoną przerwą. Możliwości wahają się od relaksu w spokojnym otoczeniu do uprawiania ekscytujących sportów w otoczeniu pięknej natury. Rozluźnij się, spędzając czas w pięknej Grecji lub nabierz nowej energii pokonując szlak turystyczny w Kolumbii. 

Dla każdego relaks może oznaczać coś innego. Dlatego w naszych inspiracjach każdy znajdzie coś dla siebie, zarówno Ci którzy relaksują się podziwiając najbardziej zapierające dech w piersiach widoki, jak i Ci którzy odpoczywają uprawiając sport. Wszędzie zawarty jest mentalny impuls, ponieważ do każdej podróży proponujemy jedną książkę. Wiadomo, że czytanie pomaga zmniejszyć stres, a zatem idealnie pomoże w uzyskaniu spokoju psychicznego i zrelaksowaniu się. Każdy literacki towarzysz podróży jest powiązany tematycznie lub kulturowo z wybranym kierunkiem. Ceny, które wymieniamy, odnoszą się do wybranych przez nas książek. Zainspiruj się jedną z tych wyjątkowych podróży: nasze najlepsze siedem książek i miejsc, aby odżywiać ciało i umysł!

"Alone on the ice" - David Roberts

"Alone on the ice" - David Roberts

Zobacz ofertę

Arktyczna przygoda dla odkrywców. Udaj się na Antarktydę z Aurora Expeditions i zagwarantuj sobie niezapomnianą wycieczkę. Jeśli będziesz mieć szczęście to może zobaczysz Aurora australis czyli zorzę polarną, od której nie sposób oderwać wzroku. Kiedy Ty będziesz podróżować po tym niezwykłym kontynencie, Douglas Mawson z "Alone on the Ice" uchyli przed Tobą rąbka tajemnicy z jego eksyctującego badania.

"Labirynt samotności" - Octavio Paz

"Labirynt samotności" - Octavio Paz

Zobacz ofertę

Naładowanie sił poprzez oczyszczenie. Spędź chociaż 7 dni na wspaniałym detoxie w Baja Cleanse w Meksyku - będzie to czas, który zainwestujesz w siebie. Detox organizmu może ulepszyć Twoje zdrowie i poprawić ogólne samopoczucie. Najlepsze ze wszystkiego jest to, że program detoksykacji w Baja Cleanse jest dostosowany specjalnie do Ciebie, potrzeb Twojego ciała i umysłu. Skupiając się na sobie, zapoznaj się z kulturą i historią swojego otoczenia dzięki "Labiryncie samotności", książce autorstwa jednego z najbardziej uznanych pisarzy z Meksyku.

"Odyseja" - Homer

"Odyseja" - Homer

Zobacz ofertę

Luksusowe orzeźwienie. Jeżeli luksus jest tym co sprawia, że jesteś szczęśliwy to Grecja została stworzona dla Ciebie! Pięciogwiazdkowy ośrodek Capsis na Krecie spełni wszystkie Twoje marzenia: ekskluzywny apartament, najwyższa jakość win i wyżywienia oraz kilka ofert wellness, które dodatkowo wywołają uczucie spokoju i dobrego samopoczucia. Dodaj literaturowy akcent do swojej wycieczki, czytając o jednej z najsłynniejszych podróży na świecie w Odysei Homera. Prawdziwy klasyk, który przetrwał próbę czasu otworzy przed Tobą drzwi mitologicznej Grecji.

"Czekając na barbarzyńców" - J. M. Coetzee

"Czekając na barbarzyńców" - J. M. Coetzee

Zobacz ofertę

Pojednanie z muzyką. To safari pokaże Ci najbardziej autentyczne odgłosy Południowej Afryki. Usłyszysz dźwięki natury poprzez trąbę słonia lub ryk lwa! Południowoafrykańscy muzycy przedstawiają typową południowoafrykańską muzykę z ich ekskluzywnymi występami. Obok natury i muzyki, poznaj historię polityczną kraju, czytając fikcyjną alegorię Coetzee w "Czekając na barbarzyńców".

"The Science of the Soul" - Osho

"The Science of the Soul" - Osho

Zobacz ofertę

Harmonijny wypoczynek z jogą. Nie ma lepszego miejsca na skupieniu się na swoim ciele i umyśle podczas jogi niż Indie, kraj w którym ta tradycja samodoskonalenia została wymyślona. W Purple Valley Yoga w Goa możesz zanurzyć się w starożytnych tradycjach jogi, będąc otoczonym nowoczesnymi udogodnieniami, takimi jak: WiFi, basen przyjemne zakwaterowanie, z prostym, ale uroczym tradycyjnym wystrojem wnętrz. Jogą możesz zająć się nie tylko od strony praktycznej - polecamy Ci również teorię jogi w książce Osho "The Science of the Soul", która będzie przewodnikiem do zrozumienia, w jaki sposób fizyczna ekspresja jogi przeplata się z duchem.

"The White Possessive" - Aileen Moreton-Robinson

"The White Possessive" - Aileen Moreton-Robinson

Zobacz ofertę

Urlop z surfowaniem z Australian Surfing Adventures w Zatoce Byrona to nie tylko godziny spędzona na plaży i surfowaniu, ale także relaksujące lekcje jogi. Doskonałe połączenie przygody i poszukiwania spokoju! Kiedy będziesz podziwać nowoczesną Australię może chciałbyś wyruszyć w historyczną podróż i zobaczyć jaką drogę przeszedł ten kraj? "The White Possessive" to krytyczna refleksja na temat tego, jak zmieniła się Australia z tubylczego kraju do takiego, jakim jest dzisiaj.

"Sto lat samotności" - Gabriel Garcia Marquez

"Sto lat samotności" - Gabriel Garcia Marquez

Zobacz ofertę

Ta uzdrawiająca wycieczka nie jest dla osób o słabych nerwach, ponieważ szlak turystyczny do miejscowego miasta La Ciudad Perdida jest czterodniową wędrówką. Ale jedno jest pewne: opłaca się! Zobaczysz różne zabytki Kolumbii razem z rdzennym miastem jako główną atrakcją. Naukowcy oszacowali, że miasto powstało na początku IX wieku. Sprawdź tenprzewodnik turystyczny, aby zarezerwować pełną przygód i bogatą kulturowo wędrówkę. Teraz możesz nie znaleźć czasu na czytanie, ale "Sto lat samotności" jest naprawdę niezbędne dla tej podróży. Mimo że jest to fikcja, książka oferuje wiele refleksji na temat historii i polityki Kolumbii. Pamiętaj więc, żeby wcześniej lub później poświęcić czas na jej przeczytanie.