Niezbędne produkty na wakacje z plecakiem

Zebraliśmy dla Ciebie najlepsze pomysły na to, jak przygotować się na doskonałą i niezapomnianą podróż z plecakiem.

Niezbędne produkty na wakacje z plecakiem

Daj się ponieść podróży, żyj chwilą i niezależnie odkrywaj świat - nie ma to jak poczucie wolności podczas długich wakacji z plecakiem. Nie wiadomo co przyniesie dzień lub droga, tyle nowych krajobrazów i kultur, ekscytujące wrażenia, swoboda poruszania się gdziekolwiek chcesz.

Podróż z plecakiem (backpacking) po obcych terytoriach kryje w sobie wiele niespodzianek. Mogą być fantastyczne, ale istnieje też ryzyko wystąpienia mniej przyjemnych sytuacji. Jednak dobrze przygotowując się do podróży możesz wyposażyć się na wszelki wypadek.


Podróż z plecakiem: staranne przygotowanie jest ważne

Nawet jeżeli w takim stylu podróży najbardziej kochamy spontaniczność, rozważne przygotowania przed jej rozpoczęciem nie zaszkodzą - nieważne, czy udajesz się w drogę w Australii, Azji lub Ameryce Połódniowej. Nie chodzi o to, żeby zaplanować każdą drobnostkę, ponieważ wakacje mogłyby stracić swój urok. Ale mogą spotkać Cię sytuacje, w których życzyłbyś sobie, że lepiej się przygotowałeś przed wyjazdem - niektóre zabrane ze sobą przedmioty mogą się bardzo przydać. Obok standardowego wyposażenia, jak na przykład scyzoryk lub kłódka do zabezpieczenia plecaka, istnieje jeszcze kilku innych niezbędnych pomocników.


Pomocne gazdżety dla niezapomnianej podróży z plecakiem

Wybór najlepszych gadżetów zaplanowaliśmy już za Ciebie. Prezentujemy nasze propozycje: 7 bardzo pomocnych produktów podczas swobodnej podróży z plecakiem. Teraz możesz się odprężyć i cieszyć swoją przygodą.

Security Belt: Pasek z ukrytym portfelem

Security Belt: Pasek z ukrytym portfelem

Zobacz ofertę

Kieszonkowcy to prawdopodobnie największy problem, który może spotkać Cię w trakcie podróży. Koniec z martwieniem się o wartościowe rzeczy - proponujemy fajną skrytkę. Ten niepozorny pasek marki Deuter ma wewnętrzną kieszeń na zamek, w której możesz przechowywać banknoty, dowód i inne wartościowe drobiazgi. Nikt się nie domyśli, że w pasku masz tajną kieszonkę!

Lekki śpiwór z mikrowłókna

Lekki śpiwór z mikrowłókna

Zobacz ofertę

Jeżeli planujesz biwak, to ciepły śpiwór już i tak będzie w Twoim asortymencie. Jeżeli nocujesz w hostelach lub schroniskach młodzieżowych, przyda Ci się także spiwór - lekki, cienki, który nie zabiera dużo miejsca w plecaku. Proponujemy wersję z mikrowłókna. Pościel w tanich hostelach świata może być niedoprana, materace mogą być bez prześcieradła. O wiele higienicznej podczas snu będzie otulenie się własnym, czystym śpiworem.


Szybkoschnący ręcznik z mikrowłókna

Szybkoschnący ręcznik z mikrowłókna

Zobacz ofertę

Oto następny produkt z mikrowłókna, który jest bardzo przydatny w trakcie przygody z plecakiem. Własny ręcznik przy sobie to wygoda, higiena i po prostu dobrze poczucie - obojętnie, czy wychodzisz spod prysznica w hostelu czy spontanicznie zdeycydujesz się na wizytę na plaży. Ręcznik z mikrowłókna bardzo szybko schnie i po krótkim czasie może być schowany do plecaka.

Miej prąd do smartfona pod ręką. Zwłaszcza podczas długiej drogi od miasta do miasta nie zawsze możesz liczyć na to, że znajdziesz wtyczkę do prądu żeby naładować telefon. Oczywiście nie zachęcamy żadnego turysty do ciągłego gapienia się w ekran smartfona jeżeli jest tyle nowych wrażeń dookoła, które koniecznie trzeba zobaczyć. Ale jeżeli jesteś zależny od ważnych funkcji, jak na przykład GPSu lub internetowej mapy, to powerbank utrzyma Twój telefon przy życiu.

Czytnik ebooków

Czytnik ebooków

Zobacz ofertę

Pomysł dla moli książkowych: któż nie pokochałby spokojnego momentu z książką na plaży w Tajlandii lub w hamaku przed krajobrazem Andów w Ameryce Połódniowej? Zamiast zabierać ze sobą ciężkie książki, postaw na czytnik ebooków. To smukłe urządzenie jest lekkie, nie zabiera wiele miejsca w Twoim plecaku i jest niezbędnym towarzyszem dla podróżnika uwielbiającego czytanie. 

Worek próżniowy

Worek próżniowy

Zobacz ofertę

Bardzo praktyczny gadżet, jeżeli zabierasz ze sobą trochę więcej ubrań. Miejsce w plecaku jest ograniczone, jednak worek próżniowy mocno zmniejszy objętość tekstyliów, które zabierzesz ze sobą. 

Wodoodporny plecak

Wodoodporny plecak

Zobacz ofertę

Zwłaszcza na plażowych lub tropikalnych wycieczkach plecak wodoodporny może okazać się prawdziwym błogosławieństwem. Zawartość plecaka nie zmoknie, ponadto modele proponowanej przez nas marki Overboard wyróżniają się stylowym wyglądem oraz są dostępne w różnorodnych kolorach i rozmiarach.