Film "Avengers: Wojna bez granic" został wyprodukowany przez Marvel Cinematic Universe (MCU). Jest to historia obejmująca cały świat i wszystkich najważniejszych bohaterów Marvel Studio. Opiera się na 18 filmach, włączając w to wszystkie tytuły powiązane z Avengersami, Czarną Panterą, Spider-Manem, Strażnikami Galaktyki i Doktorem Strange. 

Franczyza rozpoczęła się od Iron Mana w 2008 roku. Jednak żeby zrozumieć całą fabułę "Wojny bez granic" powinieneś znać resztę filmów wydanych po 2008 roku, ponieważ Kamienie Nieskończoności były obecne w tym świecie od samego początku. Żeby ułatwić Ci to zadanie postaramy się wytłumaczyć Ci czym są Kamienie i dlaczego są tak ważne.


Dlaczego film nazywa się "Avengers: Wojna bez granic"?

W dużej mierze dlatego, że (to nie spoiler!) Thanos po nie przyjdzie. Ma obsesję na ich punkcie i, jeżeli do tej pory tego nie zauważyłeś, zawsze pojawiały się w MCU. W sumie jest 6 kamieni i każdy z nich ma inną moc. Thanos chce je połączyć w coś, co nazywa się Rękawicą Nieskończoności. 

Kamień Przestrzeni

Kamień Przestrzeni

Zobacz ofertę

Kamień Przestrzeni mieliśmy okazję zobaczyć już w 2011 roku podczas oglądania pierwszego Captain America. Klejnot umożliwia międzywymiarowe podróże kosmiczne i był obecny w kilku filmach MCU. Ostatnio widziano go w "Thor: Ragnarok" i uważano, że został skradziony przez Lokiego.

Kamień Rzeczywistości

Kamień Rzeczywistości

Zobacz ofertę

Kamień Rzeczywistości pierwszy raz widzieliśmy podczas filmu "Thor: Mroczny świat" (2013). Jest bardzo niebezpieczny - jego posiadacz ma możliwość dowolnego zmieniania rzeczywistości. Ostatnie, co o nim wiadomo, to że posiada go Kolekcjoner. 

Może nie zwróciłeś na to uwagi, ale artefakt znaleziony przez Star-Lorda w pierwszej części "Strażników Galaktyki" to właśnie Kamień Mocy. Jak wyjaśniła Gamora: "Kamień reaguje na wszystko to, co organiczne, im większy cel, tym większa moc". Po tym jak Strażnicy pokonali Ronana , jednego z uczniów Thanosa, Kamień został zabrany do Nova Vault na Xanderze. To był ostatni raz kiedy widzieliśmy ten kamień.

Kamień Umysłu

Kamień Umysłu

Zobacz ofertę

Dzięki temu kamieniowi możliwe jest kontrolowanie i wpływanie na umysły innych, a także zmienianie ich percepcji. Loki przez pewien czas miał Kamień Umysłu. Vision miał Kamień Duszy na swoim czole, a ostatni raz był widziany w "Captain America: Wojna bohaterów".

Każdy, kto obejrzał "Doktora Strange" (2016), widział także w akcji Kamień Czasu. W filmie nazywany również Okiem Agamotto. Stephen Strange używał go do manipulowania czasem, aby uratować Ziemię.  

Nie widzieliśmy jeszcze Kamienia Duszy w MCU, więc uważamy, że stanie się to w filmie "Avengers: Wojna bez granic". W komiksie ten kamień posiada Adam Warlock, daje on całkowitą kontrolę nad rzeczywistością i opanowuje dusze.